Reklama

Reklama

Kadrowicze nie podbili Europy

Żaden z powołanych przez szkoleniowca Leo Beenhakkera na mecze eliminacyjne mistrzostw świata z Czechami i Słowacją piłkarzy, którzy występują na europejskich boiskach, nie strzelił bramki w miniony weekend.

W lidze szkockiej pełne spotkania zagrali bramkarze. Wysoką formą błyszczy Artur Boruc, który w wygranym 4:0 meczu z Hamilton Academical obronił rzut karny. Zwycięstwo odniosła również drużyna Dundee United (2:1), której bramki bronił Łukasz Załuska.

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) wyszedł od pierwszej minuty w składzie w zremisowanym 1:1 spotkaniu z Hannover 96, poza kadrą VfL Wolfsburg, która grała z FC 04 Gelsenkirchen (2:2), znalazł się z kolei Jacek Krzynówek.

Reklama

Po 90 minut na murawie spędzili również Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela), Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki), Mariusz Jop (FK Moskwa), Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) i Marek Saganowski (Aalborg BK).

Występy wybrańców Leo Beenhakkera w ligach europejskich:

Anglia

Łukasz Fabiański (Arsenal Londyn) - rezerwowy w meczu ligowym z Sunderland (1:1)

Euzebiusz Smolarek (Bolton Wanderers) - rezerwowy w meczu ligowym z West Ham United (3:1)

Szkocja

Artur Boruc (Celtic Glasgow) - 90 minut w meczu ligowym z Hamilton Academical (4:0)

Łukasz Załuska (Dundee United) - 90 minut w meczu ligowym z Inverness Caledonian Thistle (2:1)

Niemcy

Jacek Krzynówek (VfL Wolfsburg) - poza kadrą na mecz ligowy z Schalke 04 Gelsenkirchen (2:2)

Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) - 90 minut w meczu ligowym z Hannover 96 (1:1)

Belgia

Marcin Wasilewski (Anderlecht Bruksela) - 90 minut w meczu ligowym z Royal Excelsior Mouscron (2:1)

Grecja

Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki) - 90 minut w meczu ligowym z Arisem Saloniki (0:1)

Michał Żewłakow (Olimpiakos Pireus) - rezerwowy w meczu ligowym z AEK Ateny (2:0)

Rosja

Mariusz Jop (FK Moskwa) - 90 minut w meczu ligowym z Szinnik Jarosławl (2:1)

Ukraina

Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck) - rezerwowy w meczu ligowym z Czornomorcem Odessa (3:0)

Seweryn Gancarczyk (Metalist Charków) - 90 minut i żółta kartka w meczu ligowym z Metalurgiem Zaporoże (0:1)

Rumunia

Paweł Golański (Steaua Bukareszt) - rezerwowy w meczu ligowym z Farul Constanta (1:1)

Cypr

Łukasz Sosin (Anorthosis Famagusta Larnaka) - liga cypryjska nie grała

Dania

Marek Saganowski (Aalborg BK) - 90 minut w meczu ligowym z AC Horsens (1:1)

Reklama

Reklama

Reklama