Reklama

Reklama

Kadra reprezentacji Polski na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro

Polski Komitet Olimpijski ogłosił szczegółową kadrę na igrzyska olimpijskie w Rio de Janeiro. Wśród 238 sportowców brakuje tylko szczypiornistów i siatkarzy. Ich nazwiska selekcjonerzy mają podać do 18 lipca.

BADMINTON

mężczyźni; gra pojedyncza

Adrian Dziółko (1990, UKS Hubal Białystok)

gra podwójna

Przemysław Wacha (1981, LKS Technik Głubczyce), Adam Cwalina (1985, SKB Suwałki)

gra mieszana

Nadieżda Zięba (1984, UKS Hubal Białystok), Robert Mateusiak (1976, UKS Hubal Białystok)

BOKS

Tomasz Jabłoński (1988, KS Sako Gdańsk) 75 kg, Igor Jakubowski (1992, KS Zagłębie Konin) 91 kg

GIMNASTYKA SPORTOWA

Katarzyna Jurkowska-Kowalska (1992, TS Wisła Kraków) wielobój

JEŹDZIECTWO, WKKW

Paweł Spisak (1981, JKS Dako-Galant Skibno), koń Banderas

JUDO

kobiety

Katarzyna Kłys (1986, KS Polonia Rybnik) 70 kg, Arleta Podolak (1993, GKS Czarni Bytom) 57 kg, Daria Pogorzelec (1990, SGKS Wybrzeże Gdańsk) 78 kg

Reklama

mężczyźni

Maciej Sarnacki (1987, TS Gwardia Olsztyn) +100 kg

KAJAKARSTWO

klasyczne; kobiety

Beata Mikołajczyk (1985, UKS Kopernik Bydgoszcz) K2 500 m, K4 500 m Marta Walczykiewicz (1987, KTW Kalisz) K1 200 m, K4 500 m Karolina Naja (1990, AZS AWF Gorzów Wlkp.) K2 500 m, K4 500 m Ewelina Wojnarowska (1986, Warta Poznań) K1 500 m Edyta Dzieniszewska-Kierkla (1986, Sparta Augustów) K4 500 m

mężczyźni

Paweł Kaczmarek (1995, AZS AWF Gorzów Wlkp) K1 200 m Tomasz Kaczor (1989, Warta Poznań) C1 1000 m Michał Kudła (1991, KS Posnania) C2 1000 m Mateusz Kamiński (1991, OKSW Olsztyn) C2 1000 m

górskie; kobiety

Natalia Pacierpnik (1988, KKK Kraków) K-1 slalom

mężczyźni

Grzegorz Hedwig (1988, Start Nowy Sącz) - C1 slalom Maciej Okręglak (1993, Start Nowy Sącz) - K1 slalom Marcin Pochwała, (1984, KKK Kraków) - C2 slalom Piotr Szczepański (1988, KKK Kraków) - C2 slalom

KOLARSTWO

torowe; mężczyźni; sprint drużynowy

Krzysztof Maksel (1991, Stal Ocetix Iglotex Grudziądz) oraz Keirin Rafał Sarnecki (1990, Stal Ocetix Iglotex Grudziądz), oraz sprint Damian Zieliński (1980, GK Piast Szczecin) oraz sprint

kobiety; sprint drużynowy

Edyta Jasińska (1986, TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) Justyna Kaczkowska (1997, UKKS Imielin Team Corratec) Daria Pikulik (1997, BCM Nowatex Ziemia Darłowska), ew. omnium Natalia Rutkowska (1991, TKK Pacific Nestle Fitness Cycling Team) Małgorzata Wojtyra (1989, X Bo Go Szczecin), ew. omnium

górskie (MTB); kobiety

Maja Włoszczowska (1983, Kross Racing Team), Katarzyna Solus-Miśkowicz (1988, Volkswagen Samochody Użytkowe)

szosowe; mężczyźni; wyścig ze startu wspólnego

Michał Gołaś (1984, Team Sky), Michał Kwiatkowski (1990, Team Sky) oraz indywidualnie na czas Maciej Bodnar (1985, Tinkoff) oraz indywidualnie na czas Rafał Majka (1989, Tinkoff)

kobiety; wyścig ze startu wspólnego

Małgorzata Jasińska (1984, Ale Cipollini) Katarzyna Niewiadoma (1994, Rabo-Liv Women Cycling Team) oraz indywidualnie na czas Anna Plichta (1992, BTC City Ljubljana) oraz indywidualnie na czas 

zawodnicy rezerwowi

Kamil Kuczyński (1984, GK Piast Szczecin) Katarzyna Pawłowska (1989, Boels-Dolmans)

LEKKOATLETYKA

kobiety; 800 m

Joanna Jóźwik (1991, AZS AWF Warszawa)

1500 m

Angelika Cichocka (1988, SKLA Sopot), ew. 800 m 

Sofia Ennaoui (1995, MKL Szczecin)   

Danuta Urbanik (1989, KKS Victoria Stalowa Wola)  

maraton

Iwona Lewandowska (1985, LKS Vectra Włocławek) Monika Stefanowicz (1980, WKS Grunwald Poznań)

100 m ppł

Karolina Kołeczek (1993, UKS Trójka Sandomierz)

400 m ppł

Emilia Ankiewicz (1990, AZS AWF Warszawa) Joanna Linkiewicz (1990, AZS AWF Wrocław)

3000 m z przeszkodami

Katarzyna Kowalska (1985, LKS Vectra-DGS Włocławek)

Matylda Kowal (1989, CWKS Resovia Rzeszów)

młot

Anita Włodarczyk (1985, Skra Warszawa)

Joanna Fiodorow (1989, OŚ AZS Poznań)

Malwina Kopron (1994, OŚ AZS Poznań)

oszczep

Maria Andrejczyk (1996, LUKS Hańcza Suwałki)

kula

Paulina Guba (1991, OKS Otwock)

dysk

Żaneta Glanc (1983, OŚ AZS Poznań)

trójskok

Anna Jagaciak-Michalska (1990, OŚ AZS Poznań)

wzwyż

Kamila Lićwinko (1984, KS Podlasie Białystok)

siedmiobój

Karolina Tymińska (SKLA Sopot)

chód 20 km

Paulina Buziak (1986, LKS Stal Mielec)

Agnieszka Szwarnóg (1986, AZS AWF Kraków) Agnieszka Dygacz (1985, AZS AWF Katowice)

4x100 m

Anna Kiełbasińska (1990, SKLA Sopot), ew. 200 m Klaudia Konopko (1992, UKS 19 Bojary Białystok) Marika Popowicz-Drapała (1988, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), ew. 100 m Agata Forkasiewicz (1994, AZS AWF Wrocław) Katarzyna Sokólska (1993, UKS 19 Bojary Białystok) Ewa Swoboda (1997, UKS Czwórka Żory), ew. 100 m

4x400 m

Iga Baumgart (1989, BKS Bydgoszcz)

Martyna Dąbrowska (1994, UKS 19 Bojary Białystok) Małgorzata Hołub (1992, KL Bałtyk Koszalin), ew. 400 m Justyna Święty (1992, AZS AWF Katowice), ew. 400 m Ewelina Ptak (1987, WKS Śląsk Wrocław) Patrycja Wyciszkiewicz (1994, Olimpia Poznań)

mężczyźni; 200 m

Karol Zalewski (1993, AZS UWM Olsztyn)

800 m

Marcin Lewandowski (1987, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

Adam Kszczot (1989, RKS Łódź)

maraton

Henryk Szost (1982, WKS Grunwald Poznań) Artur Kozłowski (1985, MULKS MOS Sieradz) Yared Shegumo (1983, AZS AWF Warszawa)

110 m ppł

Damian Czykier (1992, KS Podlasie Białystok)

400 m ppł

Patryk Dobek (1994, SKLA Sopot)

3000 m z przeszkodami

Krystian Zalewski (1989, UKS Barnim Goleniów)

wzwyż

Sylwester Bednarek (1989, RKS Łódź)

Wojciech Theiner (1986, AZS KU Politechniki Opolskiej Opole)

trójskok

Karol Hoffmann (1989, MKS Aleksandrów Łódzki)

dysk

Piotr Małachowski (1983, WKS Śląsk Wrocław) Robert Urbanek (1987, MKS Aleksandrów Łódzki)

kula

Konrad Bukowiecki (1997, PKS Gwardia Szczytno) Michał Haratyk (1992, AZS AWF Kraków) Tomasz Majewski (1981, AZS AWF Warszawa)

młot

Paweł Fajdek (1989, KS Agros Zamość)

Wojciech Nowicki (1989, KS Podlasie Białystok)

oszczep

Łukasz Grzeszczuk (1990, Warszawianka)

Marcin Krukowski (1992, Warszawianka)

tyczka

Piotr Lisek (1992, OSOT Szczecin)

Robert Sobera (1991, AZS AWF Wrocław)

Paweł Wojciechowski (1989, CWZS Zawisza Bydgoszcz SL)

dziesięciobój

Paweł Wiesiołek (1991, Warszawianka)

chód 50 km

Rafał Augustyn (1984, LKS Stal Mielec)

Adrian Błocki (1990, AZS AWF Katowice)

Rafał Fedaczyński (1987, AZS UMCS Lublin)

chód 20 km

Jakub Jelonek (1985, AZS AWF Kraków)

4x400 m

Kacper Kozłowski (1986, AZS UWM Olsztyn) Łukasz Krawczuk (1989, WKS Śląsk Wrocław) Jakub Krzewina (1989, WKS Śląsk Wrocław) Rafał Omelko (1989, AZS AWF Wrocław), ew. 400 m Michał Pietrzak (1989, AZS AWF Katowice)

ŁUCZNICTWO

kobiety

Karina Lipiarska-Pałka (1987, ULKS Grot Zabierzów)

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

kobiety

Anna Maliszewska (1993, UKS Żoliborz Warszawa) Oktawia Nowacka (1991, Stowarzyszenie Pięciobój Polski-CWKS Legia Warszawa)

mężczyźni

Szymon Staśkiewicz (1987, Zielonogórski KS Drzonków)

PIŁKA RĘCZNA

drużyna mężczyzn - 14 zawodników + 1 rezerwowy - trener poda skład do 18 lipca

PŁYWANIE

kobiety

Katarzyna Baranowska (1987, AZS AWFiS Gdańsk) 200 m st. zmiennym Katarzyna Wilk (1992, AZS AWF Katowice) 100 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym Anna Dowgiert (1990, WKS Śląsk Wrocław) 50 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym Diana Sokołowska (1996, AZS AWFiS Gdańsk) 200 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym Alicja Tchórz (1992, Juvenia Wrocław) 100 i 200 m st. grzbietowym Aleksandra Urbańczyk (1987, AZS UŁ PŁ Łódź) 50 m st. dowolnym, sztafeta 4x100 m st. dowolnym Joanna Zachoszcz (1993, AZS UWM Olsztyn) 10 km

mężczyźni

Konrad Czerniak (1989, AZS AWF Katowice) 100 m st. motylkowym Paweł Korzeniowski (1985, AZS AWF Warszawa) 100 m st. motylkowym Radosław Kawęcki (1991, Korner Zielona Góra) 100 i 200 m st. grzbietowym Kacper Klich (1994, WKS Śląsk Wrocław) sztafeta 4x200 m st. dowolnym Mateusz Sawrymowicz (1987, MKP Szczecin) 1500 m st. dowolnym Kacper Majchrzak (1992, Warta Poznań) 100 i 200 m st. dowolnym Tomasz Polewka (1994, AZS AWF Katowice) 100 m st. grzbietowym Marcin Stolarski (1996, UKS Żoliborz Warszawa) 100 m st. klasycznym, 4x100 m st. zmiennym Jan Świtkowski (1994, UKS Skarpa Lublin) 200 m st. motylkowym Paweł Werner (1993, MKS Juwenia Wrocław) sztafeta 4x200 m st. dowolnym Wojciech Wojdak (1996, UKP Unia Oświęcim) 400 i 1500 m st. dowolnym Filip Wypych (1991, AZS UŁ PŁ Łódź) 50 m st. dowolnym Filip Zaborowski (1994, MKP Szczecin) 400 m st. dowolnym Paweł Juraszek (1994, Dziewiątka Dzierżoniów) 50 m st. dowolnym

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

kobiety

Patrycja Piechowiak (1992, LKS Budowlani-Całus Nowy Tomyśl)

mężczyźni

Adrian Zieliński (1989, CWZS Zawisza Bydgoszcz) 94 kg Tomasz Zieliński (1990, CWZS Zawisza Bydgoszcz) 94 kg Bartłomiej Bonk (1984, Budowlani Opole) 105 kg Arkadiusz Michalski (1990, Budowlani Opole) 105 kg

SIATKÓWKA

drużyna mężczyzn - 12 zawodników, trener poda ich nazwiska do 18 lipca

SIATKÓWKA PLAŻOWA

kobiety

Monika Brzostek (1989, AZS UMCS TPS Lublin) Kinga Kołosińska (1990, AZS UMCS TPS Lublin)

mężczyźni

Grzegorz Fijałek (1987, UKS SMS Łódź)

Mariusz Prudel (1986, TS Volley Rybnik)

Piotr Kantor (1992, MKS Dąbrowa Górnicza) Bartosz Łosiak (1992, Jastrzębie Borynia)

STRZELECTWO

kobiety

Sylwia Bogacka (1981, ZKS Gwardia Zielona Góra) Klaudia Breś (1994, CWZS Zawisza Bydgoszcz) Aleksandra Jarmolińska (1990, CWKS Legia Warszawa) Agnieszka Nagay (1981, Orzeł Łódź)

mężczyźni

Piotr Daniluk (1982, Flota Gdynia)

SZERMIERKA

kobiety

Hanna Łyczbińska (1990, AZS UAM Poznań) floret ind.

Bogna Jóźwiak (1983, OŚ AZS Poznań) szabla druż. i ind.

Małgorzata Kozaczuk (1988, AZS AWF Warszawa) szabla druż. i ind.

Aleksandra Socha (1982, AZS AWF Warszawa) szabla druż i ind.

Marta Puda (1991, TMS Sosnowiec) - rezerwowa

TAEKWONDO

Piotr Paziński (1987, AZS AWF Warszawa) 80 kg Karol Robak (1997, OŚ AZS Poznań) 68 kg

TENIS

kobiety; singiel

Agnieszka Radwańska (1989, WKT Mera Warszawa)

mężczyźni; singiel

Jerzy Janowicz (1990, MKT Łódź)

debel

Marcin Matkowski (1981, SKT Szczecin)

Łukasz Kubot (1982, KKT Wrocław)

TENIS STOŁOWY

kobiety

Qian Li (1986, KTS Tarnobrzeg) indywidualnie i drużynowo Natalia Partyka (1989, KTS Tarnobrzeg) drużynowo Katarzyna Grzybowska-Franc (1989, SKTS Sochaczew) - indywidualnie i drużynowo Kinga Stefańska (1980, KTS Tarnobrzeg) - rezerwowa

mężczyźni

Zengyi Wang (1983, PKS Kolping Jarosław) indywidualnie i drużynowo Jakub Dyjas (1995, KST Energa-Manekin Toruń) indywidualnie i drużynowo Daniel Górak (1983, Bogoria Grodzisk Mazowiecki) drużynowo Patryk Zatówka (1997, ASTS Olimpia Unia Grudziądz) - rezerwowy

TRIATHLON

kobiety

Agnieszka Jerzyk (1988, 64-sto Leszno)

WIOŚLARSTWO

kobiety; dwójka podwójna

Magdalena Fularczyk-Kozłowska (1986, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) Natalia Madaj (1988, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz)

dwójka podwójna wagi lekkiej

Weronika Deresz (1985, WTW Warszawa)

Joanna Dorociak (1992, WTW Warszawa)

dwójka bez sterniczki

Anna Wierzbowska (1991, AZS AWF Kraków)

Maria Wierzbowska (1995, AZS AWF Kraków)

czwórka podwójna

Monika Ciaciuch (1992, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) Agnieszka Kobus (1990, AZS AWF Warszawa) Maria Springwald (1991, AZS AWF Kraków) Joanna Leszczyńska (1988, WTW Warszawa)

Sylwia Lewandowska (1991, WTW Warszawa) - rezerwowa

mężczyźni; jedynka

Natan Węgrzycki-Szymczyk (1995, AZS AWF Warszawa)

dwójka podwójna wagi lekkiej

Miłosz Jankowski (1990, AZS AWFiS Gdańsk) Artur Mikołajczewski (KW Gopło Kruszwica)

czwórka podwójna

Mateusz Biskup (AZS AWFiS Gdańsk)

Dariusz Radosz (1986, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) Mirosław Ziętarski (AZS UMK Energa Toruń) Wiktor Chabel (1985, Posnania Poznań)

ósemka

Michał Szpakowski (1981, CWZS Zawisza Bydgoszcz) Mikołaj Burda (1982, RTW Lotto Bydgostia Bydgoszcz) Krystian Aranowski (1988, CWZS Zawisza Bydgoszcz) Mateusz Wilangowski (1991, Wisła Grudziądz) Robert Fuchs (AZS UMK Energa Toruń) Marcin Brzeziński (1984, WTW Warszawa) Zbigniew Schodowski (1987, AZS AWF Gorzów Wlkp.) Piotr Juszczak (1988, CWZS Zawisza Bydgoszcz) Daniel Trojanowski (1982, CWZS Zawisza Bydgoszcz)

Dawid Grabowski (Posnania Poznań) - rezerwowy

ZAPASY

kobiety

Katarzyna Krawczyk (1990, MKS Cement Gryf Chełm) styl wolny 53 kg Iwona Matkowska (1982, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 48 kg Monika Michalik (1980, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 63 kg Agnieszka Wieszczek-Kordus (1983, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 69 kg

mężczyźni

Radosław Baran (1989, WKS Grunwald Poznań) styl wolny 97 kg Robert Baran (1992, LKS Ceramik Krotoszyn) styl wolny 125 kg Zbigniew Baranowski (1991, AKS Białogard) styl wolny 86 kg Magomedmurad Gadżyjew (1988, AKS Białogard) styl wolny 65 kg

ŻEGLARSTWO

kobiety

Małgorzata Białecka (1988, Sopocki Klub Żeglarski) RS:X Judyta Mrózek-Gliszczyńska (1992, Chojnicki Klub Żeglarski) 470 Agnieszka Skrzypulec (1989, SEJM Pogoń Szczecin) 470

mężczyźni

Piotr Myszka (1981, AZS AWFiS Gdańsk) RS:X Łukasz Przybytek (1989, AZS AWFiS Gdańsk) 49-er Paweł Kołodziński (1988, AZS AWFiS Gdańsk) 49-er Kacper Ziemiński (1990, SEJK Pogoń Szczecin) Laser

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje