Reklama

Reklama

Kadra piłkarzy ręcznych odleciała do USA

Prowadzona przez Bogdana Wentę reprezentacja Polski piłkarzy ręcznych udała się z Warszawy przez Amsterdam i Atlantę do Orlando. Po kilku dniach zespół przemieści się do Chicago, gdzie 17 lipca zagra towarzyski mecz z mistrzami świata z 2007 roku - Niemcami.

W USA są już bracia Marcin i Krzysztof Lijewscy oraz Rafał Gliński.

"Wracamy po krótkich wakacjach i sami nie wiemy, czego można oczekiwać po tym spotkaniu - powiedział przed odlotem występujący na co dzień w Hiszpanii Mariusz Jurkiewicz, który wolny czas spędził wypoczywając w kraju. - Jakiś czas nie mieliśmy piłki w ręku. Na miejscu potrenujemy solidnie, gdyż wiadomo, że trzeba się fizycznie przygotować. Trudno oczekiwać szczytu formy, bo tak na pewno nie będzie. Niemcy też będą w podobnej sytuacji".

Zdaniem rozgrywającego Reyno de Navarra San Antonio, zawsze lepiej gra się przy pełnych trybunach, zwłaszcza gdy kibice sprzyjają biało-czerwonym. A tak właśnie zapowiada się mecz w Chicago, gdzie znajduje się największe na świecie skupisko Polonii.

Reklama

Skład reprezentacji Polski na mecz z Niemcami:

bramkarze: Sławomir Szmal (Rhein-Neckar Loewen, Niemcy), Piotr Wyszomirski (KS Azoty Puławy)

pozostali: Patryk Kuchczyński, Daniel Żółtak, Kamil Krieger, Mariusz Jurasik, Mateusz Jachlewski, Rafał Gliński (wszyscy KS Vive Targi Kielce), Arkadiusz Miszka (Wisła Płock SA), Krzysztof Lijewski, Marcin Lijewski (obaj HSV Hamburg), Michał Jurecki, Tomasz Tłuczyński, Artur Siódmiak (wszyscy TuS N-Luebbecke GmbH, Niemcy), Bartosz Jurecki (S.C. Magdeburg, Niemcy), Bartłomiej Jaszka (Fuesche Berlin), Mariusz Jurkiewicz (Reyno de Navarra San Antonio, Hiszpania), Damian Wleklak (GWD Minden, Niemcy).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje