Kadra na igrzyska w Sydney

Polski Komitet Olimpijski podał skład naszej reprezentacji na zbliżające się Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000. W składzie znalazło się 184 zawodników i zawodniczek.

Do składu sztafety 4 x 400 m mężczyzn zostanie dołączony jeszcze jeden biegacz. O tym czy będzie to Tomasz Czubak czy Filip Walotka (obaj Skra Warszawa) zadecyduje Polski Związek Lekkiej Atletyki. Podobne zadanie stoi przed Polskim Związkiem Podnoszenia Ciężarów, który musi potwierdzić start w wadze do 105 kg Roberta Dołęgi (WLKS Siedlce). Obie decyzje muszą zostać podjęte do 6 września.

Reklama

Skład reprezentacji na Igrzyska Olimpijskie Sydney 2000 (po nazwisku kolejno: rok urodzenia, klub oraz tam gdzie to konieczne konkurencja)

BADMINTON

Katarzyna Krasowska 69 (LKS Technik Głubczyce) gra pojedyncza

Michał Łogosz 77 (Bizon Płock) gra podwójna

Robert Mateusiak 76 (SKB Suwałki) gra podwójna

trener: Ryszard Borek

BOKS

Andrzej Rżany 73 (Gwardia Wrocław) 51 kg

Mariusz Cendrowski 77 (Gwardia Wrocław) 63,5

Paweł Kakietek 75 (Gwardia Warszawa) 71

Wojciech Bartnik 67 (Gwardia Wrocław) 91

Grzegorz Kiełsa 79 (Hetman Białystok) +91

trener: Adam Kusior

GIMNASTYKA ARTYSTYCZNA

Agnieszka Brandebura 81 (Widzew Łódź) wielobój

trener: Beata Pisarkiewicz

GIMNASTYKA SPORTOWA

Joanna Skowrońska 82 (Pogoń Zabrze) wielobój

Leszek Blanik 77 (AZS AWF Gdańsk) wielobój

trener kobiet: Wiktar Chamutou

trener mężczyzn: Andriej Lewit

HOKEJ NA TRAWIE

Tomasz Choczaj 76 (Grunwald Dramers SA Poznań)

Tomasz Cichy 76 (Pocztowiec TP SA Poznań)

Eugeniusz Gaczkowski 64 (Grunwald)

Rafał Grotowski 73 (Pocztowiec)

Robert Grzeszczak 71 (Grunwald)

Paweł Jakubiak 74 (Grunwald)

Zbigniew Juszczak II 75 (Pocztowiec)

Aleksander Korcz 75 (Grunwald)

Dariusz Małecki 75 (Hydro-Pomp Polonia Środa Wlkp.)

Dariusz Marcinkowski 75 (Hydro-Pomp Polonia)

Piotr Mikuła 76 (Pocztowiec)

Marcin Pobuta 75 (Grunwald)

Paweł Sobczak 69 (Pocztowiec)

Tomasz Szmidt 71 (Pomorzanin Toruń)

Krzysztof Wybieralski 72 (Pocztowiec)

Łukasz Wybieralscy 75 (Pocztowiec)

trenerzy:

Piotr Zgagacz

Jerzy Wybieralski

Leszek Hensler

JUDO

Beata Maksymow 67 (AZS AWF Wrocław) +78 kg

Rafał Kozielewski 76 (Śląsk Wrocław) 73

Robert Krawczyk 78 (Czarni Bytom) 81

Paweł Nastula 70 (AZS AWF Warszawa) 100

Rafał Kubacki 67 (AZS AWF Wrocław) +100

trener mężczyzn: Marek Rzepkiewicz

trener kobiet: Wiesław Błach

KAJAKARSTWO GÓRSKIE

Beata Grzesik 79 (AZS AWF Kraków) K-1

Krzysztof Bieryt 74 (Start Nowy Sącz) C-1

Krzysztof Kołomański 73 (Gerlach Drzewica) C-2

Michał Staniszewski 73 (AZS AWF Kraków) C-2

Sławomir Mordarski 79 (AZS AWF Kraków) C-2

Andrzej Wójs 79 (AZS AWF Kraków) C-2

trener: Robert Korzeniewski

KAJAKARSTWO KLASYCZNE

Elżbieta Urbańczyk 71 (Posnania Poznań) K-1 500

Aneta Pastuszka 78 (MKKS Gorzów Wlkp.) K-2, K-4 500 m

Beata Sokołowska 74 (MKKS Gorzów Wlkp.) K-2 500 m

Aneta Michalak 77 (Poznania) K-4 500

Joanna Skowroń 79 (MKKS Gorzów Wlkp.) K-4 500

Karolina Sadalska 81 (MKKS Gorzów Wlkp.) K-4 500

Marek Twardowski 79 (Sparta Augustów) K-2 500, 1000

Adam Wysocki 74 (Sparta Augustów) K-2 500, 1000

Rafał Głażewski 80 (MKKS Gorzów Wlkp.) K-1 1000

Grzegorz Kotowicz 73 (Posnania Poznań) K-1 500

Adam Seroczyński 74 (WTSW Olsztyn) K-4 1000

Marek Witkowski 73 (Górnik Czechowice) K-4 1000

Dariusz Białkowski 70 (Astoria Bydgoszcz) K-4 1000

Paweł Łakomy 75 (Posnania Poznań) K-4 1000

Paweł Baraszkiewicz 77 (Wiskord Szczecin) C-2 500, 1000

Daniel Jędraszko 76 (Wiskord Szczecin) C-1 1000,

C-2 500

Michał Gajownik 81 (Posnania Poznań) C-1 500,

C-2 1000

trener koordynator: Michał Brzuchalski

trener kobiet: Piotr Głażewski

trener kanadyjkarzy: Oleksandr Kołybelnikow

KOLARSTWO GÓRSKIE

Marek Galiński 74 (Optex Opoczno) cross country

trener: Andrzej Piątek

KOLARSTWO SZOSOWE

Piotr Chmielewski 70 (Mróz Supradyn Witaminy) start wspólny

Grzegorz Gwiazdowski 74 (La Francaise des Jeux) start wspólny

Piotr Przydział 74 (MAT Ceresit CCC) start wspólny

Zbigniew Spruch 65 (Lampre-Daikin) start wspólny

Piotr Wadecki 73 (Mróz Supradyn) start wspólny,

na czas

trener: Piotr Kosmala

KOLARSTWO TOROWE

Konrad Czajkowski 80 (Pacyfik Toruń) sprint olimpijski

Grzegorz Krejner 69 (Panorama Servisco) sprint olimpijski

1 km, kerin

Marcin Mientki 76 (Pacyfic Toruń) sprint olimpijski

sprint

trener: Aleksander Tołomanow

KOSZYKÓWKA

Dorota Bukowska 72 (Polpharma VBW Clima Gdynia)

Joanna Cupryś 72 (Polpharma VBW)

Patrycja Czepiec 73 (TS Wisła Kraków)

Katarzyna Dydek 70 (Polpharma VBW)

Małgorzata Dydek 74 (Polpharma VBW)

Edyta Koryzna 73 (MTK Polfa Pabianice)

Beata Krupska-Tyszkiewicz 70 (Wolsen Bitel)

Ilona Mądra 66 (TS Wisła Kraków)

Beata Predehl 71 (Polpharma VBW)

Krystyna Szymańska-Lara 70 (TS Wisła Kraków)

Elżbieta Trześniewska 72 (MTK Polfa)

Anna Wielebnowska 78 (TS Wisła Kraków)

Sylwia Wlaźlak 73 (MTK Polfa Pabianice)

kierownik drużyny: Ludwik Miętta-Mikołajewicz

trenerzy: Tomasz Herkt

Andrzej Nowakowski

Jan Nowak

LEKKOATLETYKA

Lidia Chojecka 77 (WLKS Siedlce) 1500 m

Anna Jakubczak 73 (Skra Warszawa) 1500 m

Anna Olichwierczuk 78 (Skra Warszawa) 400 m ppł.

Katarzyna Radtke 69 (Lechia Gdańsk) chód 20 km

Urszula Włodarczyk 65 (AZS AWF Wrocław) siedmiobój

Krystyna Danilczyk-Zabawska 68 (Podlasie Białystok) kula

Katarzyna Żakowicz 75 (AZS AWF Wrocław) kula

Kamila Skolimowska 82 (Warszawianka TOP 2000) młot

Monika Pyrek 80 (Warszawianka) tyczka

Marcin Krzywański 75 (Skra Warszawa) 4x100 m

Piotr Balcerzak 75 (Skra Warszawa) 4x100 m

Marcin Nowak 77 (AZS AWF Kraków) 4x100 m

Ryszard Pilarczyk 75 (Olimpia Poznań) 4x100 m

Marcin Jędrusiński 81 (Śląsk Wrocław) 4x100 m

Marcin Urbaś 76 (AZS AWF Kraków) 200, 4x100 m

Robert Maćkowiak 70 (Śląsk Wrocław) 400, 4x400 m

Piotr Haczek 77 (Warszawianka) 400, 4x400 m

Jacek Bocian 76 (Śląsk Wrocław) 4x400 m

Piotr Długosielski 77 (AZS AWF Warszawa) 4x400 m

Piotr Rysiukiewicz 74 (Śląsk Wrocław) 400, 4x400 m

Paweł Januszewski 72 (Skra Warszawa) 400 m ppł

Rafał Wójcik 72 (Sporting Międzyzdroje) 3000 pp

Piotr Gładki 72 (Lechia Gdańsk) maraton

Robert Korzeniowski 68 (Wawel Kraków) chód 50, 20 km

Roman Magdziarczyk 71 (AZS AWF Gdańsk) chód 50 km

Tomasz Lipiec 71 (Polonia Warszawa) chód 20, 50

Olgierd Stański 73 (AZS AWF Pol-Kres B.Podlaska)

rzut dyskiem

Szymon Ziółkowski 76 (AZS Poznań) rzut młotem

Maciej Pałyszko 78 (Warszawianka TOP) rzut młotem

Dariusz Trafas 72 (AZS AWF Gorzów) rzut oszczepem

Artur Partyka 69 (Skra Warszawa) skok wzwyż

trener koordynator: Jerzy Skucha

trener sprintów: Tadeusz Osik

trener 400 m i sztafety 4x400: Józef Lisowski

trener rzutów: Henryk Olszewski

trener chodu: Krzysztof Kisiel

trener biegów średnich: Janusz Maciejewski

trener wieloboju i tyczki: Marek Kubiszewski

trener 400 m ppł: Janusz Iskra

ŁUCZNICTWO

Agata Bulwa 79 (Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska) ind., druż.

Anna Łęcka 80 (Sokół Radom) ind., druż.

Joanna Nowicka 66 (Mewa Kołobrzeg) ind., druż.

Bartosz Mikos 79 (Stella Kielce) ind.

Grzegorz Targoński 78 (Marymont Warszawa) ind.

trener kobiet: Stanisław Stuligłowa

trener mężczyzn: Anatolij Jegorow

PIĘCIOBÓJ NOWOCZESNY

Paulina Boenisz 78 (Legia Warszawa) ind.

Dorota Idzi 66 (Legia Warszawa) ind.

Igor Warabida 75 (Legia Warszawa) ind.

trener kobiet: Jan Żółkiewski

trener mężczyzn: Włodzimierz Pazik

PŁYWANIE

Otylia Jędrzejczak 83 (Pałac Katowice) 100, 200 m st. mot.

4x100 m st. zm.

Aleksandra Miciul 82 (Novita Z. Góra) 100, 200 m st. grz.

4x100 m st. zm.

Alicja Pęczak 70 (AZS AWF Gdańsk) 100, 200 m st. klas.

4x100 m st. zm.

Anna Uryniuk 74 (Wisła Puławy) 200 m st. mot.

4x100 m st. zm.

Marcin Kaczmarek 77 (AZS AWF Gdańsk) 100 m st. mot.

4x100 m st. zm.

Bartosz Kizierowski 77 (Polonia Warszawa) 50, 100 m st. dow.

100 m st. grz., dow.

4x100 m st. zm.

Marek Krawczyk 76 (AZS AWF Gdańsk) 100, 200 m st. klas.

4x100 m st. zm.

Mariusz Siembida 75 (AZS AWF Gdańsk) 100 m st. grzb.

4x100 m st. zm.

trenerzy:

Hanna Klimek - Włodarczak

Maria Jakóbik

PODNOSZENIE CIĘŻARÓW

Dominika Misterska 79 (ŁKS Łódź) 63 kg

Beata Prei 77 (Grom Więcbork) 69

Agata Wróbel 81 (Góral Żywiec) +75

Krzysztof Siemion 66 (Budowlani Opole) 85

Mariusz Rytkowski 76 (Mazovia Ciechanów) 85

Szymon Kołecki 81 (Budowlani Opole) 94

Grzegorz Kleszcz 77 (Budowlani Opole) 105

Robert Dołęga 77 (WLKS Siedlce) 105

(decyzja o starcie Dołęgi podjęta zostanie przez PZPC do 6.09.2000)

Mariusz Jędra 73 (Śląsk Wrocław) +105

Paweł Najdek 73 (Legia Warszawa) +105

trener mężczyzn: Ryszard Szewczyk

trener kobiet: Ryszard Soćko

STRZELECTWO

Renata Mauer-Różańska 69 (Śląsk Wrocław) knp 40, ksp 3x20

Mirosława Sagun 70 (Legia Warszawa) ppn 40

Krzysztof Kucharczyk 57 (Śląsk Wrocław) psz 2x30

Jerzy Pietrzak 62 (Wisła Kraków) pdw 60, ppn 60

trener strzelań z karabinu: Andrzej Kijowski

trener strzelań z pistoletu: Włodzimierz Sklenarski

SZERMIERKA

Sylwia Gruchała 81 (AZS AWF Gdańsk) floret

Magda Mroczkiewicz 79 (AZS AWF Gdańsk) floret

Anna Rybicka 77 (AZS AWF Gdańsk) floret

Adam Krzesiński 65 (AZS AWF Warszawa) floret

Sławomir Mocek 76 (Polonia Leszno) floret

Ryszard Sobczak 67 (AZS AWF Gdańsk) floret

Norbert Jaskot 71 (AZS Poznań) szabla

Marcin Sobala 72 (Legia Warszawa) szabla

Rafał Sznajder 72 (MOSiR Sosnowiec) szabla

(wszyscy startują w turniejach indywidualnych i drużynowych)

zawodnicy rezerwowi pozostający poza wioską olimpijską: Barbara

Wolnicka - Szewczyk (floret), Piotr Kiełpikowski (floret), Tomasz

Stusiński (szabla)

trener koordynator: Krzysztof Grzegorek

trener floretu kobiet: Tadeusz Pagiński

trener floretu mężczyzn: Stanisław Szymański

trener szabli mężczyzn: Tadeusz Piguła

TENIS STOŁOWY

Lucjan Błaszczyk 74 (TTC Grenzau) gra pojed., debel

Tomasz Krzeszewski 74 (Morliny Ostróda) gra pojed., debel

trener: Stefan Dryszel

WIOŚLARSTWO

Agnieszka Tomczak 75 (Bydgostia) jedynka

Elżbieta Kuncewicz 73 (Posnania) dwójka podwójna

wagi lekkiej

Ilona Mokronowska 72 (Posnania) dwójka podwójna

wagi lekkiej

Tomasz Kucharski 74 (AZS AWF Gorzów) dwójka podwójna

wagi lekkiej

Robert Sycz 73 (Zawisza Bydgoszcz) dwójka podwójna

wagi lekkiej

Piotr Basta 70 (AZS AWF Gdańsk) dwójka bez sternika

Piotr Bochenek 75 (AZS AWF Warszawa) dwójka bez sternika

Paweł Jarosiński 75 (AZS AWF Warszawa) czwórka bez sternika

Rafał Smoliński 77 (AZS UMK Toruń) czwórka bez sternika

Arkadiusz Sobkowiak 73 (Bydgostia) czwórka bez sternika

Artur Rozalski 78 (AZS AWF Gdańsk) czwórka bez sternika

Marek Kolbowicz 71 (AZS Szczecin) dwójka podwójna

Adam Korol 74 (AZS AWF Gdańsk) dwójka podwójna

Adam Bronikowski 78 (AZS AWF Warszawa) czwórka podwójna

Sławomir Kruszkowski 75 (AZS UMK Toruń) czwórka podwójna

Karol Łazar 76 (AZS AWF Gorzów) czwórka podwójna

Michał Wojciechowski 74 (AZS AWF Poznań) czwórka podwójna

trener wagi lekkiej: Jerzy Broniec

trener wioseł długich: Wojciech Jankowski

trener wioseł krótkich: Aleksander Wojciechowski

ZAPASY - STYL WOLNY

Mariusz Dąbrowski 76 (ZKS Koszalin) 69 kg

Marcin Jurecki 76 (AKS Białogard) 76

Marek Garmulewicz 68 (Czeczott Wola) 97

trener: Zygmunt Kret

ZAPASY - STYL KLASYCZNY

Dariusz Jabłoński 73 (Gryf Chełm) 54 kg

Włodzimierz Zawadzki 67 (Legia Warszawa) 63

Ryszard Wolny 69 (Unia Racibórz) 69

Artur Michalkiewicz 77 (Śląsk Wrocław) 76

Andrzej Wroński 65 (Legia Warszawa) 97

Marek Sitnik 75 (Śląsk Wrocław) 130

trenerzy:

Józef Tracz

Piotr Stępień

ŻEGLARSTWO

Monika Bronicka 77 (ŻOS Baza Mrągowo) Europa

Anna Gałecka 74 (SKŻ Sopot) Mistral

Przemysław Miarczyński 79 (SKŻ Sopot) Mistral

Mateusz Kusznierewicz 75 (YKP Warszawa) Finn

Maciej Grabowski 78 (YKP Gdynia) Laser

Tomasz Stańczyk 78 (ŻOS Baza Mrągowo) 470

Tomasz Jakubiak 78 (ŻOS Baza Mrągowo) 470

Paweł Kacprowski 73 (AZS AWF Gdańsk) 49-er

Paweł Kuźmicki 73 (AZS AWF Gdańsk) 49-er

kierownik: Zbigniew Stosio

trener koordynator: Andrzej Wyrzykowski

trener klasy Mistral: Paweł Kowalski

trener klas 470, 49-er: Marek Chocian.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje