Reklama

Reklama

Kadra Jagiellonii na obóz w Gutowie Małym

28 zawodników weźmie udział w pierwszym zgrupowaniu Jagiellonii, które rozpoczyna się jutro w Gutowie Małym. Nie zabrakło niespodzianek. W kadrze nie znalazło się miejsce dla Krzysztofa Króla, trafił do niej natomiast Błażej Radler z Odry Wodzisław Śląski.

Nieobecność Króla oraz pojawienie się w kadrze 28-letniego Radlera a także pomocnika Młodej Jagiellonii Piotra Murawskiego to jedyne niespodzianki trenera Michała Probierza przed wyjazdem na pierwsze zgrupowanie żółto-czerwonych

Król, który wrócił po rocznym wypożyczniu do Chicago Fire, tym razem zwiąże się na pół roku z ostatnim zespołem ekstraklasy - Cracovią Kraków.

Spośród całej kadry, która wyjeżdża do Gutowa kontraktów z naszym klubem nie mają jedynie Krzysztof Łągiewka oraz wspomniany Radler. Obaj będą podczas zgrupownaia, które potrwa do 28 stycznia starali się przekonać do siebie nasz sztab szkoleniowy.

Reklama

W kadrze przygotowane jest również miejsce dla Czarnogórca Luki Pejovicia, który co prawda ma kontrakt z Jagiellonią, jednak obowiązywać on będzie dopiero od lipca. Nasi prezesi od kilku dni prowadzą twarde negocjacje z obecnym pracodawcą obrońcy reprezentacji Czarnogóry - FK Mogren Budva, by już na wiosnę mógł on bronić barw Jagiellonii. Decyzja może zapaść nawet w ciągu najbliższych kilku godzin. Jeżeli będzie ona pozytywna Pejović razem z Erminem Seratliciem jutro wylądują na stołecznym Okęciu, gdzie będzie na nich czekał kierownik Sławomir Wołczyk.

W kadrze zabrakło oczywiście przesuniętych wcześniej do drużyny Młodej Ekstraklasy Igora Lewczuka, Krzysztofa Husa, Mariusza Gogola i Przemysława Trytki. Jak już wcześniej informowaliśmy Leczuk najbliższe pół roku spędzi na wypożyczeniu w Piaście Gliwice, zaś Hus w Wiśle Płock. Z kolei Gogol przebywa na zgrupowaniu drugoligowych Wigier Suwałki, natomiast klubu nadal poszukuje Trytko. Zainteresowanie zawodnikiem wyrażał Piast Gliwice, jednak jego menadżer szuka mu klubu w ekstraklasie.

O pozowolenie na testy pomocnika Młodej Jagiellonii Bartłomieja Dołubizny poprosiła natomiast drugoligowa Elana Toruń.

Kadra Jagiellonii Białystok na zgrupowanie w Gutowie Małym:

Bramkarze: Piotr Lipka, Tomasz Ptak, Grzegorz Sandomierski, Jakub Słowik.

Obrońcy: Thiago Cionek, Piotr Józefiak, Tadas Kijanskas, Krzysztof Łągiewka, El Mehdi Sidqy, Alexis Norambuena, Luka Pejović, Błażej Radler, Andrius Skerla, Bartosz Soczyński.

Pomocnicy: Marcin Burkhardt, Franck Essomba, Rafał Grzyb, Hermes, Mladen Kašćelan, Tomasz Kupisz, Jarosław Lato, Maciej Makuszewski, Piotr Murawski, Ermin Seratlić.

Napastnicy: Tomasz Frankowski, Bartłomiej Grzelak, Bartłomiej Pawłowski, Kamil Zapolnik.

Spraringpartnerzy Jagiellonii w Gutowie Małym:

Warta Sieradz (22.01.2011, godz. 12:00)

Zawisza Bydgoszcz (26.01.2011, godzina nieznana)

Sokół Aleksandrów Łódzki (28.01.2011, godz. 11:00)

Start Otwock (28.01.2011, godz. 13:00)

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama