Reklama

Reklama

Kadra bez Skowrońskiej! Wraca Glinka!

Bez Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty i Katarzyny Skorupy reprezentacja siatkarek będzie przygotowywać się do mistrzostw świata, które za niespełna dwa miesiące odbędą się w Japonii. Do kadry wracają Małgorzata Glinka i Aleksandra Jagieło.

Selekcjoner reprezentacji Jerzy Matlak ogłosił w poniedziałek 15-osobową kadrę na zgrupowanie, która w przyszłym tygodniu rozpocznie się w Szczyrku. Będzie to ostatni etap przygotowań siatkarek do mistrzostw świata, które 29 października rozpoczną się w Tokio. W składzie zabrakło dwukrotnej mistrzyni Europy (2003 i 2005) Katarzyny Skowrońskiej-Dolaty oraz rozgrywającej Katarzyny Skorupy.

- O powołaniach zadecydowała forma, a także stan zdrowia zawodniczek. Nie jest to tylko i wyłącznie moja decyzja, ale całego sztabu szkoleniowego i również medycznego - powiedział Matlak, który jednak nie wykluczył, że zarówno Skowrońska-Dolata, jak i Skorupa mogą liczyć na dodatkowe powołania.

Reklama

- Obecna kadra zostanie uzupełniona jeszcze o cztery zawodniczki. Do 14 września muszę podać do FIVB (Międzynarodowej Federacji Piłki Siatkowej) 19 nazwisk, z których wybiorę 14 na mistrzostwa świata. Przed nikim drzwi do kadry nie zamykam - dodał selekcjoner.

Skowrońska-Dolata o decyzji szkoleniowca dowiedziała się z internetu. Zawodniczka nie kryła zaskoczenia. - Przyznaję, że podczas turnieju Grand Prix nie miałam formy. Tylko, że Grand Prix nie jest najważniejszą imprezą w tym roku. Przyjęłam do wiadomości decyzję trenera. To on decyduje o powołaniach, dobiera sobie zawodniczki pod względem umiejętności, charakteru i formy - skomentowała siatkarka, która od nowego sezonu będzie reprezentować barwy Fenerbahce Stambuł.

Na uwagę zasługuje powrót do kadry, po blisko dwuletniej przerwie, Małgorzaty Glinki. Zawodniczka Vakifbank Stambuł wróciła do siatkówki po urlopie macierzyńskim. Matlak powołał również Aleksandrę Jagieło, która początkowo zamierzała zrobić roczny rozbrat z siatkówką.

Skład kadry na zgrupowanie w Szczyrku:

Rozgrywające: Milena Sadurek, Joanna Wołosz

Przyjmujące: Aleksandra Jagieło, Anna Werblińska (wcześniej występowała pod panieńskim nazwiskiem Barańska), Karolina Kosek, Joanna Staniucha-Szczurek.

Atakujące: Joanna Kaczor, Katarzyna Zaroślińska, Małgorzata Glinka.

Środkowe: Katarzyna Gajgał, Berenika Okuniewska, Agnieszka Bednarek-Kasza, Maja Tokarska.

Libero: Mariola Zenik, Paulina Maj.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy