Reklama

Reklama

Już ponad trzy tysiące zawodników w Cracovia Maratonie!

Do startu IX Cracovia Maratonu, czyli największej imprezy biegowej w Polsce Południowej zostały cztery dni, a chęć udziału w niej zgłosiło już ponad trzy tysiące osób! To rekord frekwencji!

Tak jak spacerowicze wyglądają ciepła i słoneczka na weekendowe wypady, tak maratończycy modlą się, by w niedzielne przedpołudnie było chłodno - najlepiej około 10 stopni C. W wysokiej temperaturze organizm szybciej się odwadnia i męczy, tętno rośnie w gwałtownym tempie i osiąganie dobrych wyników jest marzeniem ściętej głowy. Mamy dobre wiadomości dla biegaczy - temperatura będzie znośna: maksymalnie plus 16 stopni. Sprawdź szczegółową prognozę dla Krakowa na najbliższe dni!

Ciągle listy startowe są otwarte. Możecie się zgłaszać zarówno do startu w maratonie (dystans 42 km 195 m), jak i w maratonie na rolkach, a mniej wytrenowani mogą wystartować w V Cracovia Mini Maratonie im. Piotra Gładkiego (dystans 4,2 km). Dla każdego coś miłego! Weź udział w Cracovia Maratonie! Formularze zgłoszeń znajdziesz klikając tu!

Reklama

Z okazji tragedii narodowej pod Smoleńskiem organizatorzy byli zmuszeni odwołać mistrzostwa Polski Wojska Polskiego w maratonie. Jak wiemy, na "Siewiernoje" zginęło całe dowództwo WP, w związku z czym żołnierze mają tzw. gotowość alarmową i muszą być w stałym kontakcie ze sztabem, a na każde wezwanie czas stawienia się w jednostce został ograniczony do dwóch godzin.

W najbliższy weekend liczymy na wyrozumiałość kierowców poruszających się po Krakowie. Podczas maratonu rolkarzy (sobota, w godz. 9-12) i biegaczy (niedziela, godz. 9-15) zostaną wyłączone z ruchu ważne ulice (trasa w załączeniu), a na całą sobotę i niedzielę nie będzie możliwy wjazd i parkowanie na al. 3-go Maja. Organizatorzy apelują o wybieranie innych miejsc na pozostawienie samochodu - np. ul. Reymonta przed stadionem Wisły, a także Al. Focha naprzeciw stadionu Zwierzynieckiego.

IX Cracovia Maraton

Start

25 kwietnia o 9:30 na Błoniach z al. 3 Maja.

Trasa

Błonia (przy al. 3 Maja start w kierunku śródmieścia), ul. Piastowska, Królowej Jadwigi, Piłsudskiego, alejki Plant, św. Anny, Rynek Główny, Sławkowska, Planty, Floriańska, Rynek Gł., Grodzka, Bernardyńska, Bulwary Wiślane (najpierw Czerwieński, a później Inflandzki i Kurlandzki), al. Pokoju, al. Jana Pawła II, ul. Bulwarowa, Kocmyrzowska, ul. Krzyża, Żeromskiego, Struga, Orkana, Daniło i Jana Pawła II w prawo, al. Pokoju, Bulwary Wiślane, ul. Kasztelańską na Błonia i w prawo wzdłuż al. Focha - meta na Błoniach na wysokości stadionu Wisły.

Szczegóły na www.cracoviamaraton.pl

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama