Reklama

Reklama

Justyna rozpoczyna walkę o olimpijskie medale

W poniedziałek uwaga polskich kibiców będzie skupiona na Justynie Kowalczyk, która rozpocznie walkę o olimpijskie medale od startu w biegu na 10 km stylem dowolnym.

Najlepsza aktualnie biegaczka świata nie przepada za tym dystansem. W przeddzień startu powiedziała jednak, że może to i dobrze, iż na początek rozegrana będzie ta właśnie konkurencja, którą potraktuje jako rozgrzewkę przed następnymi. Głównymi rywalkami liderki klasyfikacji generalnej Pucharu Świata będą Finka Aino-Kaisa Saarinen i Norweżka Marit Bjoergen.

W niedzielę kaprysy aury - padający najpierw deszcz a później śnieg sprawiły, że wielu doświadczonych biathlonistów miało poważne problemy. Prognoza na poniedziałek jest na szczęście trochę lepsza, nie przewidywane są opady deszczu, tylko śniegu.

Reklama

Dla ekipy Kowalczyk jak zawsze przed startem bardzo ważne będzie odpowiednie przygotowanie nart. Jeżeli serwismeni nie popełnią żadnego błędu, można się spodziewać, że w poniedziałek powiększy się dorobek medalowy polskiej ekipy, która na razie ma srebrny medal Adama Małysza.

Spore emocje zapowiadają się w snowboardzie, gdzie w snowcrossie wystartuje dwóch reprezentantów Polski. Maciej Jodko i Mateusz Ligocki przed wyjazdem do Vancouver zapowiadali, że chcą w Kanadzie walczyć o czołowe lokaty. Natomiast w programie dowolnym par sportowych zaprezentują się Joanna Sulej i Mateusz Chruściński, którzy jednak po programie krótkim zamykają stawkę 20 duetów.

W Richmond w hali Olympic Oval na dystansie 500 m będą rywalizowali panczeniści. Maciej Biega, Konrad Niedźwiedzki i Maciej Ustynowicz w tegorocznych zawodach Pucharu Świata prezentowali niezłą formę, można się zatem spodziewać, że także teraz nie zawiodą.

Poniedziałkowe starty Polaków:

finały

19.00-20.15 - biegi; 10 km K stylem dowolnym (Whistler/Olympic Park)

Justyna Kowalczyk, Sylwia Jaśkowiec, Kornelia Marek, Paulina Maciuszek

21.30-23.00 - biegi; 15 km M stylem dowolnym (Whistler/Olympic Park)

Maciej Kreczmer, Janusz Krężelok

23.00-00.00 - snowboard; snowcross M (Vancouver /Cypress Mountain)

Maciej Jodko, Mateusz Ligocki

00.30- 3.50 - łyżwiarstwo szybkie; 500 m M (Richmond/Olympic Oval)

Maciej Biega, Konrad Niedźwiedzki, Maciej Ustynowicz

2.00- 5.55 - łyżwiarstwo figurowe; program dowolny par sportowych (Vancouver/Pacific Coliseum)

Joanna Sulej i Mateusz Chruściński

pozostałe

2.00- 4.55 - saneczkarstwo; jedynki K 1. i 2. przejazd (Whistler/Sliding Centre)

Ewelina Staszulonek

CZYTAJ TAKŻE:

Groźna rywalka Kowalczyk nie wystartuje

Kowalczyk "droższa" od kadry skoczków

Polacy stawiają na sukces Justyny Kowalczyk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje