Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk opuści sobotni bieg PŚ

Justyna Kowalczyk z powodu przeziębienia nie wystartuje w sobotnim biegu Pucharu Świata na 30 km techniką dowolną w Oslo-Holmenkollen. Mistrzyni olimpijska chce się skupić na niedzielnym sprincie i walczyć o małą Kryształową Kulę.

Weekendowe zawody miały być kolejną okazją do wielkiego pojedynku Kowalczyk i Norweżki Marit Bjoergen.

W piątek wieczorem okazało się jednak, że Polka w dalszym ciągu jest przeziębiona. W tej sytuacji trener Aleksander Wierietielny, po konsultacji medycznej zdecydował, iż powinna jeden dzień odpocząć.

Polka już wcześniej zapewniła sobie dużą Kryształową Kulę, czyli zwycięstwo w klasyfikacji generalnej PŚ (drugie z rzędu). Zawodniczka ma 545 punktów przewagi nad Słowenką Petrą Majdic, która z powodu złamania żeber podczas igrzysk zakończyła już starty w tym sezonie.

Reklama

Kowalczyk, mistrzyni olimpijska w biegu na 30 km techniką klasyczną, jest także pewna małej Kryształowej Kuli za rywalizację na dystansach, a jedynym trofeum, którego nie ma jeszcze zagwarantowanego, pozostaje puchar za sprinty.

W tej klasyfikacji Polka ma 33 pkt przewagi nad Majdic, 104 nad Finką Aino-Kaisą Saarinen i 136 nad Marit Bjoergen. Do końca sezonu pozostały dwa biegi sprinterskie i maksymalnie 150 pkt do zdobycia.

W niedzielę najgroźniejszą rywalką Kowalczyk będzie Bjoergen. Między zawodniczkami od kilku tygodni "iskrzy". Mistrzyni z Kasiny Wielkiej rozpoczęła w Whistler dyskusję na temat środków stosowanych przez narciarki chore na astmę (w tym Bjoergen), a w czwartkowym biegu sprinterskim PŚ w Drammen upadła w finale, biegnąc tuż za Norweżką. Powtórki telewizyjne nie wyjaśniły do końca wątpliwości, kto kogo zahaczył.

Klasyfikacja generalna PŚ po 25 z 31 zawodów:

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 1736 pkt

2. Petra Majdic (Słowenia) 1191

3. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 990

4. Marit Bjoergen (Norwegia) 771

5. Arianna Follis (Włochy) 736

6. Kristin Stoermer Steira (Norwegia) 619

..

101. Kornelia Marek (Polska) 13

106. Sylwia Jaśkowiec (Polska) 8

Klasyfikacja PŚ w sprincie:

1. Justyna Kowalczyk (Polska) 479 pkt

2. Petra Majdic (Słowenia) 446

3. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 375

4. Marit Bjoergen (Norwegia) 341

5. Hanna Falk (Szwecja) 284

6. Ida Ingemarsdotter (Szwecja) 281

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje