Reklama

Reklama

Justyna Kowalczyk ma srebrny medal w biegu na 10 km "klasykiem"!

Justyna Kowalczyk zdobyła srebrny medal biegu na 10 km stylem klasycznym w Oslo. Zwyciężyła po niesamowitym finiszu Marit Bjoergen!

Kibice w Oslo i w całej Polsce przeżyli niesamowite emocje. Finisz biegu na 10 km stylem klasycznym ze startu indywidualnego był jednym z najbardziej dramatycznych starć pomiędzy Justyną Kowalczyk a Marit Bjoergen, jakie do tej pory oglądaliśmy.

Justyna już na pierwszym pomiarze czasu (po 2,2 km) pokazała, że w biegu na swoim koronnym dystansie ma wielką ochotę na złoty medal. Polka minęła punkt pomiaru czasu z wynikiem 6.49.00. Nad drugą Marit Bjoergen Justyna miała aż 9,6 sekundy przewagi!

Reklama

Norweżka minimalnie zmniejszyła stratę do biegaczki z Kasiny Wielkiej na drugim pomiarze (po 7 km). Justyna nadal miała jednak 8,3 sekundy przewagi nad dwukrotną złotą medalistką z Oslo!

Na mistrzostwach świata w Oslo nie byliśmy jeszcze tak blisko złota! A Justyna biegła ile sił w nogach. Odpychała się kijkami tak mocno, jak w pamiętnym biegu na Igrzyskach w Vancouver, kiedy po dramatycznym finiszu sięgnęła po medal z najcenniejszego kruszcu.

Kolejne rywalki mijały linię mety, ale kibice czekali tylko na dwie największe biegaczki ostatnich lat - Kowalczyk i Bjoergen. Wszyscy doskonale zdawali sobie sprawę, że to właśnie te dwie znakomite zawodniczki rozstrzygną między sobą losy złotego medalu.

Marit Bjoergen najpierw dogoniła Mariannę Longę, a potem przemknęła przez linię mety z czasem 27.39.30 i stało się jasne, że przed Justyną stoi piekielnie trudne zadanie. Biegaczka z Kasiny Wielkiej sunęła po trasie w Oslo z niebywałą szybkością, zawzięcie odpychała się kijkami, ale nie zdołała utrzymać prowadzenia. Na mecie do Norweżki straciła 4.1 sekundy.

Srebrny medal w poniedziałkowym biegu na 10 km jest już drugim krążkiem z tego kruszcu zdobytym przez Polkę w Oslo. Wcześniej Justyna zdobyła już srebrny medal w biegu łączonym na 15 km. W sumie Polka ma już pięć medali wywalczonych na mistrzostwach świata.

- Cieszę się z tego medalu, ale zdaję sobie sprawę, że z mistrzostw w Oslo wyjadę chyba bez złota - powiedziała zmęczona po biegu Polka. W oczach Justyny widać było łzy sportowej złości. - To był naprawdę ciężki bieg i chyba jeszcze nigdy się tak nie zmęczyłam. Wszystko szło dobrze dopóki Bjoergen nie zaczęła biec obok Longi. To ułatwiło jej zadanie - stwierdziła Polka.

Przed Justyną jeszcze jeden bieg na mistrzostwach świata w Oslo. W sobotę będzie rywalizowała z rywalkami na "królewskim" dystansie - 30 km.

Wyniki biegu na 10 km:

1. Marit Bjoergen (Norwegia) 27.39,3

2. Justyna Kowalczyk (Polska) strata 4,1

3. Aino-Kaisa Saarinen (Finlandia) 9,7

4. Therese Johaug (Norwegia) 23,7

5. Krista Lahteenmaki (Finlandia) 23,9

6. Pirjo Muranen (Finlandia) 26,8

7. Marianna Longa (Włochy) 28,9

8. Kerttu Niskanen (Finlandia) 49,7

9. Vibeke Skofterud (Norwegia) 1.00,9

10. Kristin Stoermer Steira (Norwegia) 1.03,6

..

47. Paulina Maciuszek (Polska) 3.33,0

54. Ewelina Marcisz (Polska) 4.09,2

55. Agnieszka Szymańczak (Polska) 4.15,6

Zobacz zapis relacji na żywo z biegu kobiet na 10 km techniką klasyczną!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje