Reklama

Reklama

Jose Mourinho niepokonany w meczu domowym od 9 lat

W najbliższy weekend szykuje się piękny jubileusz dla Jose Mourinho. Jak wyliczyli dziennikarze "Goal.com" za kilka dni minie 9 lat, odkąd drużyna prowadzona przez "The Special One" przegrała ostatni ligowy mecz u siebie.

Ten rekord jest niewątpliwie jednym z najbardziej imponujących w dzisiejszym futbolu. Aż trudno uwierzyć, że żadna z czterech drużyn prowadzonych przez Portugalczyka przez niemal dekadę nie doznała porażki na własnym stadionie.

Ostatnia "domowa" przegrana Jose Mourinho miała miejsce 23 lutego 2002 roku. Prowadzone przez niego FC Porto przegrało na Estadio Das Antas 2-3 z Beira Mar. Od tamtej pory stadiony drużyn Mourinho (kolejno Estadio Dragao, Stamford Bridge, Giuseppe Meazza i Santiago Bernabeu) zamieniają się w niezdobyte twierdze.

Reklama

Łącznie przez 9 lat od porażki z Beira Mar, Jose prowadził swoje kluby w 147 ligowych meczach na własnym stadionie. Były to: FC Porto, Chelsea, Inter Mediolan i Real Madryt.

Statystyka prezentuje się niezwykle okazale. 122 z 147 spotkań zakończyło się zwycięstwami, 25 remisami. Drużyny "The Special One" wbiły przeciwnikom 331 goli, tracąc zaledwie 87.

Jeszcze trzech meczów brakuje Portugalczykowi, aby okazały rekord był jeszcze bardziej okazały. Jeśli Real nie przegra na Santiago Bernabeu z Levante, Malagą i Herculesem, seria meczów bez porażki urośnie do 150.

Kiedy zakończy się wspaniała seria Mourinho? Tego nie sposób przewidzieć, ale kibice w Hiszpanii, spekulują, że może mieć swój kres już w kwietniu, gdy "Królewscy" podejmą na swym stadionie FC Barcelona.

Drużyna Mecze Zwycięstwa Remisy

FC Porto 38 36 2

Chelsea 60 46 14

Inter 38 29 9

Real 11 11 0

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama