Reklama

Reklama

Joergen Persson trenerem szwedzkich tenisistów stołowych

Były mistrz świata i Europy Joergen Persson został trenerem reprezentacji Szwecji w tenisie stołowym. Kilka lat temu występował w superlidze w Palmiarni Zielona Góra, a do Polski przyjeżdżał także na "Pingpongowy PGE Narodowy" i "Grubba Polish Champions".

Ostatnio legendarny zawodnik był asystentem selekcjonera Petera Blomquista, ale od 1 października będzie pełnił funkcję głównego szkoleniowca szwedzkiej kadry narodowej.

Persson to jedna z największych postaci współczesnego tenisa stołowego. W 1991 roku został mistrzem świata, a dwa lata wcześniej - wicemistrzem. W finale mistrzostw Europy w 1986 roku pokonał Leszka Kucharskiego, zaś w półfinale Andrzeja Grubbę.

Wielokrotnie zdobywał złote medale drużynowych MŚ i ME.

W igrzyskach olimpijskich uczestniczył siedem razy, od 1988 do 2012 roku. W Sydney i Pekinie zajął czwarte miejsce w grze pojedynczej. Mecze o brązowe krążki przegrywał ze słynnymi Chińczykami, odpowiednio Liu Guoliangiem i Wang Liqinem.

Reklama

Podczas MŚ w 2019 roku Persson pomagał Mattiasowi Falckowi, który dotarł aż do finału turnieju. O złoto uległ Chińczykowi Ma Longowi.

W ostatnich latach Persson wiele razy był w Polsce. Razem ze swoim przyjacielem Lucjanem Błaszczykiem grał w superlidze barwach zielonogórskiej Palmiarni.

Na zaproszenie władz Polskiego Związku Tenisa Stołowego przyjeżdżał do Warszawy na takie eventy, jak: "Pingpongowy PGE Narodowy" i "Grubba Polish Champions".

giel/ krys/

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy