Jeździecka Cavaliada w Warszawie - Marschall pierwszy w Dużej Rundzie

Niemiec Marcel Marschall wygrał na stołecznym Torwarze konkurs Dużej Rundy zawodów jeździeckich w skokach przez przeszkody Cavaliada 2013/14, które są finałem Ligi Europy Centralnej Pucharu Świata. Drugi był Andrzej Głoskowski, a trzeci Austriak Gerfried Puck.

Trójka najlepszych jeźdźców zawodów finałowych Ligi Europy Centralnej w Warszawie pojedzie na kwietniowy Puchar Świata do Lyonu.

Nagrodą dla zwycięzcy Dużej Rundy było 25 tys. złotych. Głoskowski otrzymał 20, a Puck 15 tys. złotych.

Marschall dosiadający Undercontracta jako jedyny ze startujących w dogrywce konkursu pokonał parcours z sześcioma przeszkodami poniżej 30 sekund, uzyskując po bezbłędnym przejeździe czas 29,69 s. Głoskowski na Crosie miał 32,64, a Puck 34,46. Przejazd na zero miała także Rosjanka Natalia Simonia, której przypadło czwarte miejsce.

W drugiej fazie konkursu zaliczanego do klasyfikacji Pucharu Świata startowało 17 jeźdźców. W pierwszym przejeździe do pokonania było dwanaście przeszkód. Startowało 35 koni, zawody ukończyło 33. Wycofał się m.in. utytułowany Estończyk Rein Pill.

Czterodniowa impreza w stolicy jest ostatnim etapem Cavaliady Tour 2013/14. Pierwszą gościł w grudniu Poznań, a drugą w marcu Lublin.