Reklama

Reklama

Jest terminarz Ekstraklasy na nowy sezon

6 sierpnia 2010 roku rozpocznie się nowy sezon rozgrywek Ekstraklasy. Jesienią zostanie rozegrane 16 kolejek, z których ostatnia odbędzie się w dniach 3-5 grudnia 2010 roku. Runda wiosenna zacznie się 25 lutego, zaś sezon zakończy się w niedzielę 29 maja 2011.

1 czerwca 2010 roku podczas spotkania prezesów klubów Ekstraklasy ustalono, iż ze względu na niezwykle ważny dla rozwoju Ligi Zawodowej moment oddawania wielu klubom nowoczesnej infrastruktury stadionowej a tym samym promocję piłki nożnej w Polsce, przy konstruowaniu terminarza rozgrywek na sezon 2010/2011 Departament Logistyki Rozgrywek Ekstraklasy SA powinien dostosować harmonogram spotkań do dat otwierania poszczególnych obiektów. Z tego powodu w najbliższym sezonie nastąpiło odstępstwo od stosowania zasady rozgrywania zawodów klasycznym systemem "dom - wyjazd - dom".

Reklama

W trakcie sezonu 2010/2011 do użytku zostaną oddane stadiony Lecha Poznań, Legii Warszawa, Wisły Kraków, Cracovii, Arki Gdynia, Lechii Gdańsk i Zagłębia Lubin. Rozpoczną się także prace modernizacyjne przy obiekcie Widzewa Łódź i Jagiellonii Białystok oraz prawdopodobnie Górnika Zabrze.

Zgodnie z ustaleniami ze spotkania prezesów klubów Ekstraklasy w kolejnych sezonach przy układaniu harmonogramu spotkań będą stosowane preferencje dla klubów modernizujących kolejne ligowe obiekty.

Decyzją Zarządu Ekstraklasy SA Departament Logistyki Rozgrywek będzie upoważniony do zmiany terminu meczu o mistrzostwo Ekstraklasy w przypadku, gdy pierwotnie zaplanowany termin pokrywa się z datą otwarcia nowego stadionu klubu, a na mocy odrębnego porozumienia w tym terminie ma być zorganizowane międzynarodowe spotkanie mające uświetnić uroczystość otwarcia nowego stadionu i jednocześnie promować polską piłkę nożną. W związku z tym Departament Logistyki Rozgrywek dokonał pierwszej zmiany - zaplanowane na 1. kolejkę spotkanie Legii Warszawa z Cracovią odbędzie się 17 lub 18 sierpnia 2010 roku. W dniu otwarcia stadionu przy ul. Łazienkowskiej Legia zmierzy się z Arsenalem Londyn.

Poniżej szczegółowy terminarz Ekstraklasy na sezon 2010/2011

1. kolejka - 7 sierpnia (sobota)

Śląsk Wrocław - Jagiellonia Białystok

GKS Bełchatów - Polonia Bytom

Lechia Gdańsk - Ruch Chorzów

Widzew Łódź - Lech Poznań

Wisła Kraków - Arka Gdynia

Górnik Zabrze - Polonia Warszawa

Korona Kielce - KGHM Zagłębie Lubin

Legia Warszawa - Cracovia (przełożony na 17 lub 18 sierpnia)

2.kolejka - 14 sierpnia (sobota)

KGHM Zagłębie Lubin - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Widzew Łódź

Polonia Warszawa - Legia Warszawa

Lech Poznań - Arka Gdynia

Polonia Bytom - Lechia Gdańsk

Cracovia - Śląsk Wrocław

Ruch Chorzów - Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok - GKS Bełchatów

3.kolejka - 21 sierpnia (sobota)

Śląsk Wrocław - Legia Warszawa

Widzew Łódź - Wisła Kraków

Polonia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin

Arka Gdynia - Górnik Zabrze

Polonia Bytom - Korona Kielce

Lech Poznań - Cracovia

GKS Bełchatów - Ruch Chorzów

Lechia Gdańsk -Jagiellonia Białystok

4.kolejka - 28 sierpnia (sobota)

Legia Warszawa - GKS Bełchatów

Lechia Gdańsk - Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok - Lech Poznań

Wisła Kraków - Polonia Bytom

Górnik Zabrze - Ruch Chorzów

Korona Kielce - Cracovia

KGHM Zagłębie Lubin - Arka Gdynia

Widzew Łódź - Polonia Warszawa

5.kolejka - 11 września (sobota)

Śląsk Wrocław - Lech Poznań

GKS Bełchatów - Lechia Gdańsk

Polonia Warszawa - Korona Kielce

Arka Gdynia - Widzew Łódź

Polonia Bytom - KGHM Zagłębie Lubin

Cracovia - Górnik Zabrze

Ruch Chorzów - Legia Warszawa

Jagiellonia Białystok - Wisła Kraków

6.kolejka - 18 września (sobota)

Górnik Zabrze - GKS Bełchatów

Wisła Kraków - Korona Kielce

KGHM Zagłębie Lubin - Legia Warszawa

Widzew Łódź - Śląsk Wrocław

Lech Poznań - Polonia Warszawa

Arka Gdynia - Jagiellonia Białystok

Polonia Bytom - Ruch Chorzów

Lechia Gdańsk - Cracovia

7.kolejka - 25 września (sobota)

Korona Kielce - Śląsk Wrocław

GKS Bełchatów - Wisła Kraków

Legia Warszawa - Lech Poznań

Lechia Gdańsk - Górnik Zabrze

Polonia Warszawa - Polonia Bytom

Cracovia - Arka Gdynia

Ruch Chorzów - Widzew Łódź

Jagiellonia Białystok - KGHM Zagłębie Lubin

8.kolejka - 2 października (sobota)

Legia Warszawa - Lechia Gdańsk

GKS Bełchatów - Lech Poznań

Wisła Kraków - Śląsk Wrocław

Górnik Zabrze - Jagiellonia Białystok

Ruch Chorzów - Korona Kielce

KGHM Zagłębie Lubin - Cracovia

Polonia Bytom -Widzew Łódź

Arka Gdynia - Polonia Warszawa

9.kolejka - 16 października (sobota)

Śląsk Wrocław - Polonia Warszawa

Korona Kielce - GKS Bełchatów

Widzew Łódź - Legia Warszawa

Lechia Gdańsk - Arka Gdynia

Lech Poznań - KGHM Zagłębie Lubin

Górnik Zabrze - Wisła Kraków

Cracovia - Ruch Chorzów

Jagiellonia Białystok - Polonia Bytom

10.kolejka - 21 października (sobota)

Wisła Kraków - Lechia Gdańsk

Górnik Zabrze - Lech Poznań

Korona Kielce - Legia Warszawa

KGHM Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

Widzew Łódź - Jagiellonia Białystok

Polonia Warszawa - Cracovia

Arka Gdynia - GKS Bełchatów

Polonia Bytom- Śląsk Wrocław

11.kolejka - 30 października (sobota)

Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin

GKS Bełchatów - Widzew Łódź

Legia Warszawa - Górnik Zabrze

Lechia Gdańsk - Korona Kielce

Lech Poznań - Wisła Kraków

Cracovia - Polonia Bytom

Ruch Chorzów - Arka Gdynia

Jagiellonia Białystok - Polonia Warszawa

12.kolejka - 6 listopada (sobota)

GKS Bełchatów - Śląsk Wrocław

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

Polonia Warszawa - Lechia Gdańsk

Ruch Chorzów - Lech Poznań

Cracovia - Wisła Kraków

Górnik Zabrze - Polonia Bytom

Arka Gdynia - Korona Kielce

KGHM Zagłębie Lubin - Widzew Łódź

13.kolejka - 13 listopada (sobota)

Lech Poznań - Lechia Gdańsk

Wisła Kraków - Legia Warszawa

Śląsk Wrocław - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Jagiellonia Białystok

KGHM Zagłębie Lubin - GKS Bełchatów

Widzew Łódź - Cracovia

Polonia Warszawa - Ruch Chorzów

Polonia Bytom - Arka Gdynia

14.kolejka - 20 listopada (sobota)

Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów

GKS Bełchatów - Polonia Warszawa

Legia Warszawa - Arka Gdynia

Lechia Gdańsk - Widzew Łódź

Lech Poznań - Polonia Bytom

Wisła Kraków - KGHM Zagłębie Lubin

Górnik Zabrze - Korona Kielce

Jagiellonia Białystok - Cracovia

15.kolejka - 27 listopada (sobota)

Korona Kielce - Lech Poznań

KGHM Zagłębie Lubin - Lechia Gdańsk

Widzew Łódź - Górnik Zabrze

Polonia Warszawa - Wisła Kraków

Arka Gdynia - Śląsk Wrocław

Polonia Bytom - Legia Warszawa

Cracovia - GKS Bełchatów

Ruch Chorzów - Jagiellonia Białystok

16.kolejka - 4 grudnia (sobota)

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław

Polonia Bytom - GKS Bełchatów

Cracovia - Legia Warszawa

Ruch Chorzów - Lechia Gdańsk

Lech Poznań - Widzew Łódź

Arka Gdynia - Wisła Kraków

Polonia Warszawa - Górnik Zabrze

KGHM Zagłębie Lubin - Korona Kielce

17.kolejka - 26 lutego (sobota)

Górnik Zabrze - KGHM Zagłębie Lubin

Widzew Łódź - Korona Kielce

Legia Warszawa - Polonia Warszawa

Arka Gdynia - Lech Poznań

Lechia Gdańsk - Polonia Bytom

Śląsk Wrocław - Cracovia

Wisła Kraków - Ruch Chorzów

GKS Bełchatów - Jagiellonia Białystok

18.kolejka - 5 marca (sobota)

Legia Warszawa - Śląsk Wrocław

Wisła Kraków - Widzew Łódź

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Warszawa

Górnik Zabrze - Arka Gdynia

Korona Kielce - Polonia Bytom

Cracovia - Lech Poznań

Ruch Chorzów - GKS Bełchatów

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk

19.kolejka - 12 marca (sobota)

GKS Bełchatów - Legia Warszawa

Śląsk Wrocław - Lechia Gdańsk

Lech Poznań - Jagiellonia Białystok

Polonia Bytom - Wisła Kraków

Ruch Chorzów - Górnik Zabrze

Cracovia - Korona Kielce

Arka Gdynia - KGHM Zagłębie Lubin

Polonia Warszawa - Widzew Łódź

20.kolejka - 19 marca (sobota)

Lech Poznań - Śląsk Wrocław

Lechia Gdańsk - GKS Bełchatów

Korona Kielce - Polonia Warszawa

Widzew Łódź - Arka Gdynia

KGHM Zagłębie Lubin - Polonia Bytom

Górnik Zabrze - Cracovia

Legia Warszawa - Ruch Chorzów

Wisła Kraków - Jagiellonia Białystok

21.kolejka - 2 kwietnia (sobota)

GKS Bełchatów - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Wisła Kraków

Legia Warszawa - KGHM Zagłębie Lubin

Śląsk Wrocław - Widzew Łódź

Polonia Warszawa - Lech Poznań

Jagiellonia Białystok - Arka Gdynia

Ruch Chorzów - Polonia Bytom

Cracovia - Lechia Gdańsk

22.kolejka - 9 kwietnia (sobota)

Śląsk Wrocław - Korona Kielce

Wisła Kraków - GKS Bełchatów

Lech Poznań - Legia Warszawa

Górnik Zabrze - Lechia Gdańsk

Polonia Bytom - Polonia Warszawa

Arka Gdynia - Cracovia

Widzew Łódź - Ruch Chorzów

KGHM Zagłębie Lubin - Jagiellonia Białystok

23.kolejka - 16 kwietnia (sobota)

Lechia Gdańsk - Legia Warszawa

Lech Poznań - GKS Bełchatów

Śląsk Wrocław - Wisła Kraków

Jagiellonia Białystok - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Ruch Chorzów

Cracovia - KGHM Zagłębie Lubin

Widzew Łódź - Polonia Bytom

Polonia Warszawa - Arka Gdynia

24.kolejka - 23 kwietnia (sobota)

Polonia Warszawa - Śląsk Wrocław

GKS Bełchatów - Korona Kielce

Legia Warszawa - Widzew Łódź

Arka Gdynia - Lechia Gdańsk

KGHM Zagłębie Lubin - Lech Poznań

Wisła Kraków - Górnik Zabrze

Ruch Chorzów - Cracovia

Polonia Bytom - Jagiellonia Białystok

25.kolejka - 30 kwietnia (sobota)

Lechia Gdańsk - Wisła Kraków

Lech Poznań - Górnik Zabrze

Legia Warszawa - Korona Kielce

Ruch Chorzów - KGHM Zagłębie Lubin

Jagiellonia Białystok - Widzew Łódź

Cracovia - Polonia Warszawa

GKS Bełchatów - Arka Gdynia

Śląsk Wrocław - Polonia Bytom

26.kolejka - 7 maja (sobota)

KGHM Zagłębie Lubin - Śląsk Wrocław

Widzew Łódź - GKS Bełchatów

Górnik Zabrze - Legia Warszawa

Korona Kielce - Lechia Gdańsk

Wisła Kraków - Lech Poznań

Polonia Bytom - Cracovia

Arka Gdynia - Ruch Chorzów

Polonia Warszawa - Jagiellonia Białystok

27.kolejka - 14 maja (sobota)

Śląsk Wrocław - GKS Bełchatów

Jagiellonia Białystok - Legia Warszawa

Lechia Gdańsk - Polonia Warszawa

Lech Poznań - Ruch Chorzów

Wisła Kraków - Cracovia

Polonia Bytom - Górnik Zabrze

Korona Kielce - Arka Gdynia

Widzew Łódź - KGHM Zagłębie Lubin

28.kolejka - 21 maja (sobota)

Lechia Gdańsk - Lech Poznań

Legia Warszawa - Wisła Kraków

Górnik Zabrze - Śląsk Wrocław

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce

GKS Bełchatów - KGHM Zagłębie Lubin

Cracovia - Widzew Łódź

Ruch Chorzów - Polonia Warszawa

Arka Gdynia - Polonia Bytom

29.kolejka - 25 maja (środa)

Ruch Chorzów - Śląsk Wrocław

Polonia Warszawa - GKS Bełchatów

Arka Gdynia - Legia Warszawa

Widzew Łódź - Lechia Gdańsk

Polonia Bytom - Lech Poznań

KGHM Zagłębie Lubin - Wisła Kraków

Korona Kielce - Górnik Zabrze

Cracovia - Jagiellonia Białystok

30.kolejka - 29 maja (niedziela)

Lech Poznań - Korona Kielce

Lechia Gdańsk - KGHM Zagłębie Lubin

Górnik Zabrze - Widzew Łódź

Wisła Kraków - Polonia Warszawa

Śląsk Wrocław - Arka Gdynia

Legia Warszawa - Polonia Bytom

GKS Bełchatów - Cracovia

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy