Reklama

Reklama

Jessica Ennis-Hill najlepszą sportsmenką Wielkiej Brytanii

Siedmioboistka Jessica Ennis-Hill, która po 13-miesięcznej przerwie macierzyńskiej wróciła do sportu i wywalczyła w sierpniu złoty medal mistrzostw świata, została uznana najlepszą sportsmenką Wielkiej Brytanii w 2015 roku.

Tytuł zdobyła po raz drugi (pierwszy w 2012 r.). Drugie miejsce przypadło uprawiającej kolarstwo Lizzlie Armitstead, a trzecie skeletonistce Lizzy Yarnold. Najlepsza żeńską drużyną zostały uznane hokeistki na trawie, które zdobyły po raz drugi w historii mistrzostwo Europy (wcześniej w 1991).

- Kiedy patrzę na mijający rok mogę powiedzieć jedno: był niewiarygodnie ciężki. Bycie mamą to niesamowite doświadczenie i przeżycia, a kiedy dochodzi to tego ciężki trening i jego zwieńczenie w postaci złotego medalu mistrzostw świata, to wszystko staje się nie do uwierzenia - powiedział 29-letnia Ennis-Hill.

Reklama

Mistrzyni olimpijska z Londynu nie traci zapału po powrocie do sportu i myśli o kolejnych igrzyskach w Rio de Janeiro w 2016 r.

- Będę to moje ostatnie igrzyska, jeśli uda mi się do nich dotrwać "w jednym kawałku". Dlatego chcę przygotować się jak najlepiej i cieszyć się udziałem w nich, razem z rodziną - dodała podwójna mistrzyni świata (Berlin 2009 i Pekin 2015).

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje