Reklama

Reklama

Jerzy Janowicz Ambasadorem Fundacji Sportowcy Dzieciom

Jerzy Janowicz, pogromca m.in.: Lleytona Hewitta (nr 1 ATP, Wimbledon 2014) i Andy'ego Murraya (nr 2 ATP, Paryż 2012), wyróżniony został tytułem Ambasadora Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Zdobywca Pucharu Hopmana 2015 (w parze z Agnieszką Radwańską) dołączył tym samym do doborowego grona ambasadorów Fundacji skupiającego przedstawicieli różnych sportów, m.in. skoczka narciarskiego Kamila Stocha, lekkoatletę Adama Kszczota, panczenistkę Luizę Złotkowską, siatkarkę Izabelę Bełcik.

- Jest to dla mnie ogromne wyróżnienie, znaleźć się w grupie tak wspaniałych sportowców. Wyrażam przekonanie, że nie odbyło się to po znajomości - zażartował Jerzy Janowicz, zwracając uwagę, że zarówno on jak i fundacja są z Łodzi.

- Rodzice zawodowo uprawiali siatkówkę. Zwłaszcza mama miała duże osiągnięcia jako reprezentantka i wielokrotna mistrzyni Polski. Urodziłem się, gdy rodzice już wprawdzie zakończyli kariery, ale sport towarzyszył mi od najmłodszych lat. Nie było więc przypadku, że ja także chciałem zostać sportowcem - odpowiedział Jerzy na pytanie, kiedy postanowił zostać sportowcem.

Reklama

- Każdy wie, jak istotna jest dla zdrowia dzieci i młodzieży aktywność fizyczna. Choćby dla zdrowego samopoczucia i sylwetki. Nie każdy musi być zawodowcem, profesjonalistą, odnosić sukcesy na najwyższym poziomie. Już same treningi dostarczają dużo satysfakcji - przekonywał tenisista.

- Zwolnienia z WF pisane dzieciom przez rodziców lub wielogodzinne przesiadywanie, zamiast ruchu, przez najmłodszych przed monitorami są dla mnie czymś niezrozumiałym. Przyznam, że też lubię gry komputerowe i często buszuję po sieci. Ale wszystko należy umieć pogodzić. Znaleźć złoty środek - powiedział nowy ambasador Fundacji Sportowcy Dzieciom.

- Dziękujemy Jerzemu, że docenił nasze działania na rzecz pomocy dzieciom poprzez sport i do nas dołączył. W uzasadnieniu tytułu Ambasadora pragnę zwrócić uwagę, że Jerzy wspaniale potrafi dzielić się z swoimi sukcesami i popularnością organizując od wielu lat "Jerzyk Cup". To super zawody będące wielką radością dla najmłodszych. W ostatniej edycji wzięło udział ponad dwieście dzieciaków w trzech kategoriach wiekowych - powiedział Dariusz Mróz z Fundacji Sportowcy Dzieciom.

Fundacja Sportowcy Dzieciom:

Pragniemy nieść wiele dobrego dla dzieci i młodzieży. Cieszy nas również, że odnajdujemy coraz więcej osób i instytucji, które wspólnie z nami są gotowe poświęcić swój czas i siły.

Dzięki naszemu wsparciu i pomocy najmłodsi mogą uczestniczyć w różnego rodzaju wydarzeniach sportowych oraz poznawać wiele ciekawych osób, które swoją postawą dają przykład, że sport to nie tylko rozrywka, ale także ciężka praca, charakter i rozwój intelektualny.

Nasza działalność ma na celu zwiększenie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży. Poprzez sport pragniemy walczyć o ich dobrą kondycję i prawidłową sylwetkę oraz z uzależnieniem od gier i Internetu, który stał się istotnym i rosnącym problemem społecznym.

Dzieci i młodzież aktywizujemy poprzez ruch i udział w różnych akcjach i projektach. Współpracujemy z największymi postaciami w sportach indywidualnych i zespołowych.

Honorowymi Ambasadorami Fundacji są sportowcy reprezentujący wiele dyscyplin sportowych - mistrzowie Europy, mistrzowie olimpijscy i mistrzowie świata - m. in:

Kamil Stoch - skoki narciarskie

Leszek Laszkiewicz - hokej

Ewa Chodakowska - fitness

Adam Kszczot - 800 metrów

Sebastian Kawa - szybownictwo

Paweł Zatorski - siatkówka

Luiza Złotkowska - łyżwiarstwo szybkie

Tadeusz Błażusiak - motory/super enduro

Kamila Lićwinko - skok wzwyż

Adrian Zieliński - ciężary

Ewa Pajor - piłka nożna

Izabela Bełcik - siatkówka

Maria Depta - karate

Michał Wieczorek - pilot samolotowy

Marek Kolbowicz - wioślarstwo

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje