Reklama

Reklama

Jerry Sloan odchodzi z Utah Jazz

Jak donosi Deseret news Jerry Sloan, trener z najdłuższym stażem w jednym klubie NBA, złoży rezygnację z posady głównego coacha Utah Jazz, którą objął w 1988 roku. Jego śladem podążył długoletni asystent Phil Johnson.

Jest to o tyle zaskakująca informacja, że kilka dni temu Sloan ogłosił, że przedłużył o rok kontrakt z drużyną Jazz. Widocznie jednak na jego decyzję wpłynęła postawa Utah w ostatnich spotkaniach. Z ostatnich 10 meczów wygrali tylko 4, a przez ostatni cały miesiąc nie wygrali dwóch spotkań z rzędu.

Sloan jest jednym z najbardziej zwycięskich trenerów w historii NBA. Wygrał 1221 spotkań, przy 803 porażkach. Dwa razy wprowadził swoją drużynę do finałów NBA w 1997 i 1998 roku, w których Jazzmani przegrali dwukrotnie z Chicago Bulls. To on doprowadził do rozkwitu talentów takich graczy jak Karl Malone, John Stockton, a obecnie Deron Williams czy Carlos Boozer.

Reklama

Nie licząc sezonu skróconego przez lokaut w 1999 roku Utah pod jego wodzą tylko raz wygrała mniej niż 40 spotkań. Jest rekordzistą NBA jeśli chodzi o liczbę meczów, w których prowadził jedną drużynę. Jego numer 4 z czasów zawodniczych jest zastrzeżony przez Chicago Bulls, dla których Sloan grał w latach 1966-1975. Był także trenerem Chicago na początku lat 80. W 2009 roku został włączony do Hall of Fame.

Jego stanowisko zajmie prawdopodobnie były zawodnik m.in. Utah, Tyrone Corbin.

Piotr Zarychta

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama