Reklama

Reklama

Jasina (TVP): 70% szans na wyjście z grupy

Tomasz Jasina uważa, że komentator nie powinien przeszkadzać widzowi w oglądaniu meczu. - Powinien przybliżyć widzowi nieznane informacje dotyczące rywalizujących drużyn - twierdzi gość akcji "Sprawdź formę komentatorów na MŚ".

Tomasz Jasina, który rozegrał ponad 150 spotkań w pierwszej lidze, będzie komentował mecze mistrzostw świata w Telewizji Polskiej. Jego zdaniem reprezentacja Polski ma 70 procent czas na wyjście z grupy.

Reklama

- Są przesłanki, mamy piłkarzy, którzy grają w europejskich klubach. Nie chciałbym, żeby ten obraz był kształtowany tylko przez pryzmat ostatniego meczu z Litwą. Gdybym miał procentowo to oceniać, myślę, ze byłoby to 70 proc. szans, że z grupy wyjdziemy - powiedział Jasina podczas czata.

A już w poniedziałek gościem akcji "Sprawdź formę komentatorów na MŚ" będzie Mateusz Borek, z Polsatu Sport.

Relacja z czata z Tomaszem Jasiną.

Tomasz Jasina: Witam wszystkich i zapraszam do zadawania pytań.

zielony57: Czy według pana Polska ma jakieś szanse w MŚ?

Tomasz Jasina: Myślę, że na pewno ma. Forma reprezentantów jest daleka o idealnej, ale myślę, że możemy spokojnie myśleć o awansie do 1/8 finału. Jeśli wróci forma z eliminacji, to nie powinno być źle.

sport: A kto jest wg Pana faworytem mundialu?

Tomasz Jasina: Faworytów jest kilku. Wszyscy myślą o Brazylii, która ma w swoich szeregach wielu znakomitych piłkarzy. Ja czekam na taki turniej, w którym jedną z kluczowych ról odegrają Hiszpanie. Szanse na pewno mają też inne europejskie drużyny - Holandia, Włochy no i Niemcy...

roert16: Jaka jest według pana szansa na wyjście z grupy polaków?

Tomasz Jasina: Oceniam te szanse jako spore. Są przesłanki, mamy piłkarzy, którzy grają w europejskich klubach. Nie chciałbym, żeby ten obraz był kształtowany tylko przez pryzmat ostatniego meczu z Litwą. Gdybym miał procentowo to oceniać, myślę, ze byłoby to 70 proc. szans, że z grupy wyjdziemy.

Atarix: Co Pan myśli o rezygnacji selekcjonera z Niedzielana?

Tomasz Jasina: Akurat w ataku trener ma do dyspozycji wielu bardzo dobrych piłkarzy i rzeczywiście kogoś trzeba zostawić, a kogoś wyrzucić. Niedzielan jest bardzo dobrym napastnikiem, o czym świadczą jego dokonania w lidze holenderskiej. Czy jest to dobra czy zła decyzja, to się okaże w Niemczech, w jaki sposób ci obdarzeni zaufaniem trenera na nie odpłacą.

BASTEK:): jak pan ocenia mecz z Litwą?

Tomasz Jasina: To był mecz z gatunku tych, o których wypadałoby jak najszybciej zapomnieć. Gdyby tylko na tej podstawie prognozować szanse na MŚ to byłyby one mizerniutkie. Pocieszam się tylko tym, że takie mecze przydarzają się także silniejszym drużynom.

mch1988: Jak sądzisz czy Grzesiek Piechna powinien jechać na mundial zamiast Rasiaka?

Tomasz Jasina: Gdyby trener miał do wyboru Piechna albo Rasiak, optowałbym za Rasiakiem, mającym większe doświadczenie i grającym w lepszej lidze. Chociaż jego forma ostatnio nie jest najlepsza.

przemek14132: Jak pan myśli kto strzeli pierwszą bramkę dla Polski?

Tomasz Jasina: To takie wróżenie z fusów. Chciałbym, żeby tych bramek było jak najwięcej, a kto strzeli? Stawiam na Maćka Żurawskiego.

saracen20: Czy wiadomo już kto i jakie mecze będzie komentował na MŚ?

Tomasz Jasina: Do końca jeszcze nie wiadomo, są oczywiście jakieś przymiarki, na pewno mecze Polaków będzie komentował Darek Szpakowski.

Dowiedz się więcej na temat: Włochy | sport | doświadczenie | Lublin | gole | komentator | myśli | mecze | wyjście | TVP | mecz

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje