Reklama

Reklama

Jan-Ove Waldner kończy karierę

Znakomity szwedzki tenisista stołowy, Jan-Ove Waldner, postanowił zakończyć karierę. Uczynił to w wieku 50 lat.

W czwartek rozegra swój ostatni mecz w rodzimej lidze. Jest jedynym zawodnikiem spoza Azji, któremu udało się zdobyć tytuł mistrza olimpijskiego w singlu.

Obecnie występuje w barwach Sparvagens BTK. W czwartkowym spotkaniu z Helsingborgiem będzie chciał pożegnać się z kibicami.

Waldner jest legendą tenisa stołowego. Sześciokrotnie stawał na najwyższym stopniu podium mistrzostw świata. Największy sukces odniósł w 1992 roku, kiedy wywalczył w Barcelonie złoty medal olimpijski. Osiem lat później w Sydney zdobył srebro. Był numerem jeden na liście ITTF w latach 90.

Reklama

W Chinach, gdzie tenis stołowy jest uwielbianą dyscypliną, jest najbardziej znanym Szwedem i oprócz gwiazdy NBA Michaela Jordana najbardziej rozpoznawanym zagranicznym sportowcem.

Wystąpił w 15 edycjach mistrzostw świata - po raz ostatni w 2006 roku w Bremie.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy