Jakub Dyjas przegrał finał U-21 World Tour w tenisie stołowym

18-letni Jakub Dyjas przegrał z Francuzem Alexandre Robinotem 3:4 (9:11, 11:8, 12:10, 14:12, 5:11, 6:11, 5:11) w sobotnim finale turnieju do lat 21 ITTF World Tour tenisistów stołowych w Zagrzebiu.

W rankingu światowym Polak zajmuje 180. miejsce, a jego rywal - 100.

W zawodach seniorskich Dyjas dotarł do ćwierćfinału. Konrad Kulpa odpadł w kwalifikacjach, zaś Magdalena Sikorska w pierwszej rundzie.

W tym sezonie Dyjas grał w drugoligowym niemieckim Schwalbe Bergneustadt. Polski pingpongista wygrał wszystkie mecze, jego zespół awansował do Bundesligi, ale kontrakt nie został przedłużony. W tej sytuacji Dyjas, zwycięzca prestiżowego juniorskiego turnieju Europa TOP 10, podpisał umowę z innym drugoligowcem - Fortuną Passau.

W mistrzostwach Polski sięgnął po złoty medal w deblu z Kulpą. Kiedyś byli mistrzami kontynentu juniorów i grali razem w KST Energa-Manekin Toruń.

Dowiedz się więcej na temat: tenis stołowy | Jakub Dyjas