Reklama

Reklama

Jagiellonia w Cetniewie bez Skerli i Hermesa

27 piłkarzy Jagiellonii Białystok wyjechało w środę na pierwszy zimowy obóz przygotowawczy do Cetniewa. Dziesiąty zespół po jesiennej rundzie T-Mobile Ekstraklasy będzie tam trenował do 21 stycznia. W tym czasie rozegra pięć sparingów.

W grupie, która będzie przygotowywała się w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich "Cetniewo", nie ma m.in. dwóch doświadczonych graczy: Litwina Andriusa Skerli oraz Brazylijczyka Hermesa. Według informacji ze Sportowej Spółki Akcyjnej, klub chce rozwiązać z nimi kontrakty.

Reklama

Nie pojechał także Marokańczyk El Mehdi Sidqy, który szuka nowego klubu, Vladimir Kukol, który nie zdołał jesienią przebić się do pierwszego składu i podpisał kontrakt z Zawiszą Bydgoszcz oraz Maciej Makuszewski, który także szuka nowego pracodawcy.

Wśród bramkarzy jest już Jakub Słowik, który na początku rundy z powodzeniem zastąpił w bramce Grzegorza Sandomierskiego, ale odniósł poważną kontuzję. Wśród czterech napastników jest też Bartłomiej Grzelak, który nie grał przez cały sezon z powodu kontuzji zaś wśród obrońców, także nie występujący od dłuższego czasu z powodu urazu - Ormianin Robert Arzumayan. Wciąż leczy się Dawid Plizga.

Są też piłkarze pozyskani przez Jagiellonię w ostatnich tygodniach: obrońca Przemysław Kostuch oraz pomocnicy: Mirosław Kalista, Białorusin Jegor Zubowicz i Gruzin Nika Dżalamidze.

Drużyna, w której sztabie trenerskim są od poniedziałku Tomasz Hajto i Dariusz Dźwigała (na razie zespół nie ma formalnie pierwszego szkoleniowca), rozegra w czasie zgrupowania pięć sparrngów. Już w najbliższą sobotę dwa: z trzecioligowcami Gryfem Wejherowo i Cartusią Kartuzy. Potem także z zespołem Polonii Warszawa z Młodej Ekstraklasy, Arką Gdynia i Bałtykiem Gdynia.

Dowiedz się więcej na temat: jagiellonia | Ekstraklasa

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje