Reklama

Reklama

Izrael pomoże Ukrainie w kwestii bezpieczeństwa na Euro 2012

Prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz powiedział w środę, że Izrael pomoże jego krajowi w zapewnieniu bezpieczeństwa podczas piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku, które odbędą się na ukraińskich i polskich stadionach.

- Jako współorganizator Euro 2012 mamy obowiązek zapewnić bezpieczeństwo uczestnikom turnieju. Wszystko, co dotyczy organizacji tej imprezy, jest priorytetem dla Ukrainy. Chętnie skorzystamy z izraelskich doświadczeń - powiedział Janukowycz podczas konferencji prasowej w Kijowie, w której uczestniczył również prezydent Izraela Szimon Peres.

Peres obiecał, że jego kraj (nazwany przez francuską agencję AFP "pionierem w dziedzinie ochrony") będzie uczestniczyć w działaniach mających poprawić środki bezpieczeństwa na Euro 2012.

Reklama

- Terroryzm jest wrogiem nas wszystkich. Nie chcemy słyszeć o bombach ukrytych na pokładach samolotów, podobnie jak nie chcemy, żeby materiały wybuchowe były umieszczane na stadionach piłkarskich. Bez względu na to, w jakim regionie świata - zakończył Peres.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL