Reklama

Reklama

Irlandia krytykuje Seppa Blattera

Irlandzka Federacja Piłkarska (FAI) wydała oświadczenie, w którym mocno skrytykowała prezydenta FIFA, Seppa Blattera, za to, że ujawnił treść pisma, jakie wysłali do niego Irlandczycy i ogłosił, że chcą oni pojechać na mundial jako 33. drużyna.

Władze Federacji twierdzą, że Blatter zgodził się zachować poufność pism i spotkań, jednak treść oświadczeń przedostała się do mediów, tym samym prezydent nie okazał Irlandii ani zrozumienia, ani szacunku. - Pan prezydent celowo chciał skupić uwagę na czymś, co nie jest problemem, zamiast zajmować się kwestiami istotnymi w piłce nożnej - głosi oświadczenie wydane przez FAI.

Reklama

- Sprawa dodatkowego miejsca na mistrzostwach świata w 2010 roku jest marginalna. Na posiedzeniu Komitetu Wykonawczego FIFA w Kapsztadzie centralną kwestią miało być ulepszenie przepisów w futbolu i kwestia powtórek sytuacji spornych oraz to, czy wprowadzić dodatkowych arbitrów na murawę, czy też nie. Tymczasem to, że Irlandia żąda miejsca na mundialu odbiło się szerokim echem w świecie, a sprawa została rozdmuchana do maksimum. Blatter nas oszukał - grzmią władze FAI.

Dowiedz się więcej na temat: FIFA | blatter | oświadczenie | Irlandia

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama