Reklama

Reklama

IMP na żużlu: Jacek Gollob po raz drugi

Chciałbym ten tytuł zadedykować Tomkowi, który użyczył mi sprzętu i całemu teamowi. Stworzyliśmy wspaniałą ekipę - powiedział po wywalczeniu swojego drugiego tytułu Indywidualnego Mistrza Polski na żużlu Jacek Gollob (Ludwik Polonia Piła). Zanotował on na torze w Pile komplet czterech zwycięstw.

Prawdziwą rewelacją okazał się debiutant w tej imprezie Jarosław Hampel (Ludwik Polonia Piła), zajmując drugie miejsce. Jacek Krzyżaniak (WTS Atlas Wrocław), który wszedł do turnieju z pozycji rezerwowego, zdobył brązowy medal, powtarzając osiągnięcie sprzed roku.

W Pile nie pojawił się Tomasz Gollob, który nie otrząsnął się jeszcze ze skutków wypadku samochodowego. Kontuzja wyeliminowała także Rafała Dobruckiego.

Już w I biegu błysnął Jacek Gollob, który mimo startu z czwartego pola zamknął rywali i bez problemów wygrał. Za nim na metę przyjechał Adam Fajfer minimalnie przed wściekle go atakującym Piotrem Świstem. Trzeci był Grzegorz Walasek. Po następnym starcie 3 punkty miał także rezerwowy Jacek Krzyżaniak (z trzeciego pola). Piotr Protasiewicz i Sławomir Drabik także wzbogacili swojego konto, odpowiednio o 2 i 1 "oczko" Damian Baliński miał upadek, ale na szczęście szybko pozbierał się i umożliwił dokończenie wyścigu. W III biegi najlepszy był Andrzej Huszcza, przed Sebastianem Ułamkiem, Grzegorzem Rempałą i Maciejem Kuciapą. Kolejny wyścig przyniósł komplet punktów Hampelowi który zwyciężył po ładnej walce na dystansie z Robertem Kościechą. Za tą dwójką uplasowali się Wiesław Jaguś i Jacek Rempała.

Reklama

Hampel wyrósł na jednego z faworytów po swoim drugim starcie (V bieg), kiedy to pokonał w świetnym stylu rywali. Podobny dorobek punktowy miał po II turze (8 wyścigów) Huszcza (wygrany VII bieg) i Gollob, który podobne jak w inauguracyjnym starcie był bezkonkurencyjny w biegu numer 8 Fajfer i Krzyżaniak mieli po 5 "oczek" w wyniku zakończonego w takiej kolejności biegu VI.

Obrońca tytułu Protasiewicz miał tylko dwa "oczka" (w swoim drugim starcie zaliczył upadek) i na skutek odnowienia się kontuzji wycofał się z turnieju. Zastąpił go kolega z klubu Przemysław Tajchert. Z imprezy wycofał się także Walasek, a za niego na torze pojawił się Tomasz Gapiński.

Dobra seria Huszczy została przerwana w wyścigu dziewiątym. Weteran polskich torów przyjechał dopiero na trzecim miejscu, za Krzyżaniakiem (wygrana) i Świstem, a przed Grzegorzem Rempałą. Do arcyciekawego pojedynku doszło w biegu XII. Świetną walkę na dystansie stoczyli dwaj zawodnicy Polonii Piła do tej pory legitymujący się kompletem punktów. Gollob wygrał, a Hampela na ostatnim łuku wyniosło i uderzył w bandę. Ostatecznie nic się mu nie stało, ale stracił pewne dwa punkty za drugie miejsce. Po trzeciej serii jedynym zawodnikiem mającym na koncie komplet punktów był więc Gollob. Jeden punkt mniej miał Krzyżaniak. Fajfer i Huszcza mieli po 7 punktów.

W XIV wyścigu za poprzednią wpadkę w pełni zrehabilitował się Hampel. Młody żużlowiec z Piły pokonał Fajfera i Huszczę i nadal zachowywał szansę na dobrą pozycję. Dwa biegi później starszy z braci Gollobów zapewnił sobie, jak się okazało później, tytuł wygrywając wyścig z Ułamkiem i Krzyżaniakiem. Swoim zwycięstwem wywołał euforyczną radość swojego brata obecnego na zawodach.

W tym momencie nad torem rozszalała się wichura, a po niej zaczął padać rzęsisty deszcz. Udało się jeszcze rozegrać dwa biegi, ale tor był w takim stanie, iż sędzia tych zawodów Wojciech Grodzki zdecydował o przerwaniu mistrzostw. - Decyzja może być tylko jedna, zawody zostają przerwane. Większość zawodników jest również tego zdania - powiedział arbiter.

Tak więc Jacek Gollob powtórzył swój sukces z 1998 roku z Bydgoszczy. Drugie miejsce przypadło Hampelowi, a trzecie Krzyżaniakowi (obaj po 9 punktów). O ich miejscach zdecydowała większa ilość zwycięstw (3) zawodnika Polonii Piła.

Wyniki IMP

 1. Jacek Gollob (Ludwik Polonia Piła)   12 (3,3,3,3)
 2. Jarosław Hampel (Ludwik)         9 (3,3,u,3)
 3. Jacek Krzyżaniak (Atlas Wrocław)     9 (3,2,3,1)
 4. Adam Fajfer (Lotos Wybrzeże Gdańsk)   9 (2,3,2,2)
 5. Andrzej Huszcza (ZKŻ Polmos Z. Góra)   8 (3,3,1,1)
 6. Sławomir Drabik (Radson Malma Włókniarz) 9 (1,2,2,3)
 7. Sebastian Ułamek (Lotos Wybrzeże)    7 (2,1,2,2)
 8. Robert Kościecha (Apator Netia Toruń)  6 (2,1,3,u)
 9. Piotr Świst (Pergo Gorzów)        6 (1,2,2,1)
10. Damian Baliński (Unia Leszno)      5 (u,2,3,d)
11. Jacek Rempała (Unia Leszno)       5 (1,1,1,2)
12. Grzegorz Rempała (KKER Stal Rzeszów)   4 (0,1,0,3)
13. Maciej Kuciapa (KKER)          3 (0,d,1,2)
14. Piotr Protasiewicz (Polonia Bydgoszcz)  2 (2,d,-,-)
15. Wiesław Jaguś (Apator Netia)       2 (1,0,1,0)
16. Grzegorz Walasek (Radson Malma)     0 (0,d,0,-)
rezerwowy Tomasz Gapiński (Ludwik Polonia)  1

Najlepszy czas Jacek Gollob w pierwszym wyścigu - 62,84. Widzów ok. 9 tys.

Dowiedz się więcej na temat: komplet | Ludwik | biegi | Jarosław | starcie | polonia | gollob

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje