Reklama

Reklama

Iker Casillas: Chcę wygrać Euro i mundial w Brazylii

Kapitan reprezentacji Hiszpanii Iker Casillas uważa, że jego zespół jest murowanym faworytem do zwycięstwa w organizowanym przez Polskę i Ukrainę Euro 2012.

Hiszpania jest obecnie liderem grupy I eliminacji do Euro 2012 i może być niemal pewna awansu na organizowany przez Polskę i Ukrainę czempionat. Bramkarz Realu Madryt i hiszpańskiej kadry Iker Casillas uważa, że jego zespół spokojnie uzyska promocję na mistrzowski turniej.

W rozmowie z EFE 30-letni Casillas podkreślił także, iż jego zdaniem Hiszpania jest głównym faworytem do zwycięstwa na Euro 2012. Zdaniem słynnego bramkarza, piłkarze "La Furia Roja" muszą jednak być równie zmobilizowani jak na ostatnich mistrzostwach świata w RPA.

Reklama

"Możemy zdobyć kolejne wielkie trofeum, jeśli tylko przystąpimy do turnieju odpowiednio nastawieni. Uważam, że jeśli będziemy mieli szacunek do naszych przeciwników i wykonamy odpowiednią pracę, to możemy zostać mistrzami Europy w 2012 roku" - powiedział Casillas.

"Przed nami ciągle długa droga na Euro i na pewno nie będzie ona łatwa, ale jeśli już wywalczymy awans, to zrobimy wszystko aby obronić tytuł" - dodał bramkarz Realu.

Casillas wypowiedział się również na temat szans Hiszpanii w eliminacjach mundialu 2014. Mistrzowie świata trafili do trudnej grupy eliminacyjnej z Francją, Białorusią, Gruzją i Finlandią.

"Kwalifikacje jeszcze się nie rozpoczęły, ale już teraz chciałbym zapewnić kibiców, że naszym celem jest tylko i wyłącznie obrona mistrzostwa świata na mundialu w Brazylii" - zakończył.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL