Reklama

Reklama

Igrzyska w Tokio - powstanie nowy stadion olimpijski

Nowy stadion olimpijski za 1,3 mld dolarów powstanie w Tokio. Stolica Japonii będzie gospodarzem letnich igrzysk w 2020 roku.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Dzisiaj w Tokio zaprezentowano projekt nowego stadionu. Prace mają się zakończyć w listopadzie 2019 roku.

Znacznie prostszy projekt autorstwa architekta Kengo Kumy zastąpił futurystyczną koncepcję Zahy Hadid, która z powodu rosnących kosztów, mających przekroczyć dwa miliardy dolarów, została odrzucona latem przez premiera Shinzo Abe.

To spowodowało, że do dymisji podał się japoński minister edukacji, kultury, sportu, nauki i technologii Hakubun Shimomura, odpowiedzialny za inwestycję.

Reklama

Nowy projekt jest znacznie skromniejszy także pod względem architektonicznym. Obiekt będzie 20 metrów niższy od pierwotnie planowanego i pomieści 68 tys. widzów, a do 80 tys. zostanie powiększony po igrzyskach. Jego łączna powierzchnia zmalała z 78 100 m kwadratowych do 72 400. Budowa ma ruszyć w grudniu przyszłego roku.

- Myślę, że to wspaniały projekt. W pełni spełnia kryteria użytkowe oraz te dotyczące czasu budowy i kosztów - powiedział Abe.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy