Reklama

Reklama

Igrzyska sportów nieolimpijskich - sześć medali Polaków

Sześć medali 9. igrzysk sportów nieolimpijskich, w tym jeden w dyscyplinie pokazowej, przywiozą z Kolumbii Polacy. W Cali na najwyższym stopniu podium stawali Anna Polok (AKS Chorzów, 70 kg) w ju-jitsu i Jarosław Olech (Wiking Starachowice) w trójboju siłowym.

Sześć medali 9. igrzysk sportów nieolimpijskich, w tym jeden w dyscyplinie pokazowej, przywiozą z Kolumbii Polacy. W Cali na najwyższym stopniu podium stawali Anna Polok (AKS Chorzów, 70 kg) w ju-jitsu i Jarosław Olech (Wiking Starachowice) w trójboju siłowym.

Blisko podium była Aleksandra Rudzińska (Pol-Inowex Skarpa Lublin), która zajęła czwarte miejsce we wspinaczce sportowej w konkurencji na czas. Na siódmej pozycji uplasowała się Klaudia Buczek (MKS Tarnovia Tarnów), na dziewiątej Monika Prokopiuk (Pol-Inowex Skarpa), a na dwunastej Edyta Ropek (MKS Tarnovia). Dla trzykrotnej zdobywczyni Pucharu Świata był to pierwszy start po operacji i trzymiesięcznym okresie rehabilitacji rekonstruowanego więzadła krzyżowego.

W ciągu jedenastu dni w Cali, blisko trzymilionowym mieście położonym w Andach na wysokości 1100 m, rywalizowało w 171 konkurencjach ponad 4000 sportowców ze 107 krajów, w tym 33 Polaków. Rozdano 514 medali. Zdobyli je zawodnicy z 59 państw. Czołówka tabeli to: Włochy (18 złotych, 13 srebrnych, 18 brązowych), Rosja (17-23-13), Francja (16-11-13) i Niemcy (15-7-8). Polska wraz z Chile i Rumunią na 21. pozycji.

Reklama

Podczas specjalnej konferencji w Centrum Medialnym w Cali zaprezentowano miasto-gospodarza kolejnych, dziesiątych igrzysk sportów nieolimpijskich - Wrocław, który będzie gościł uczestników World Games w 2017 roku. Licznie przybyli dziennikarze dopytywali się przedstawicieli stolicy Dolnego Śląska o wrażenia z zawodów oraz plany związane z organizacją jubileuszowej edycji.

Podczas niedzielnej ceremonii zakończenia igrzysk prezydent Wrocławia Rafał Dutkiewicz odebrał flagę The World Games. Obecny był również prezes Polskiego Komitetu Olimpijskiego Andrzej Kraśnicki.

Dorobek medalowy Polaków w The World Games 2013:

złote

Anna Polok (AKS Chorzów, 70 kg) ju-jitsu

Jarosław Olech (KSSSiKW Wiking Starachowice), trójbój siłowy

srebrne

Martyna Bierońska (Budowlani Sosnowiec, 55 kg) ju-jitsu

Emilia Maćkowiak (AZS Wrocław, 70 kg) ju-jitsu

Tomasz Szewczak (OSJ Olsztyn, 94 kg)  ju-jitsu

Dyscypliny pokazowe (poza oficjalnym programem)

brązowy

Bartosz Dubiak (Warta Poznań) - maraton kajakowy C1

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy