Reklama

Reklama

Igrzyska paraolimpijskie. Białorusini z rosyjską flagą

Reprezentacja Białorusi wywołała konsternację na Maracanie, gdy podczas otwarcia igrzysk paraolimpijskich weszła na stadion z flagą... Rosji. Taką demonstrację Białorusini zapowiadali już wcześniej.

Tego typu zachowanie to protest Białorusinów przeciwko wykluczeniu z igrzysk paraolimpijskich wszystkich rosyjskich sportowców po skandalu dopingowym w tym kraju.

Piękna, kolorowa ceremonia otwarcia igrzysk została na moment zaburzona, gdy jeden z członków reprezentacji naszych wschodnich sąsiadów zaczął paradować z flagą Rosji.

Białorusini nie wystraszyli się ewentualnych sankcji, a paradę z flagą sąsiada zapowiedzieli wcześniej.

- Zleciłem wzięcie na ceremonię otwarcia igrzysk w Rio białoruskiej i rosyjskiej flagi. Na pewno będę je miał - mówił szef Białoruskiego Komitetu Paraolimpijskiego Oleg Szepel.

Reklama

Kraj ten demonstruje solidarność z rosyjskimi paraolimpijczykami od pierwszych chwil po sierpniowej decyzji Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego o wykluczeniu reprezentacji Rosji z igrzysk.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy