Reklama

Reklama

Igrzyska europejskie. Szósta w pistolecie Breś z kwalifikacją olimpijską

Klaudia Breś zajęła szóste miejsce w strzelaniu z pistoletu pneumatycznego 10 m na igrzyskach europejskich w Mińsku i tym samym zapewniła sobie kwalifikację na przyszłoroczną olimpiadę w Tokio. Beata Bartków-Kwiatkowska była 19. i odpadła w eliminacjach.

Breś, która w sobotę skończyła 25 lat, jest tegoroczną mistrzynią Europy.

Zwyciężyła mistrzyni świata z 2010 roku Zorana Arunović, druga była złota medalistka MŚ sprzed roku, trzecia na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro Greczynka Anna Korakaki, a na najniższym stopniu podium stanęła Bułgarka Antoaneta Bonewa.

Eliminacji w tej konkurencji mężczyzn nie przebrnęli Piotr Daniluk i Szymon Wojtyna. Daniluk zajął 12. miejsce uzyskując 577 punktów - o dwa za mało, aby zakwalifikować się do finału - natomiast Wojtyna miał 565 pkt i uplasował się na 33. pozycji. Złoty medal zdobył ubiegłoroczny wicemistrz świata Rosjanin Artiom Czernousow.

Reklama

W strzelaniu ze strzelby gładkolufowej 22. miejsce w trapie zajęła Sandra Bernal. Zdobyła 100 punktów, do awansu do finału zabrakło jej siedmiu. W rywalizacji mężczyzn w tej konkurencji na 26. pozycji udział w zawodach zakończył Piotr Kowalczyk.

mm/ cegl/

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL