Reklama

Reklama

Ibrahimovic upolował dzika i upiekł go dla całej drużyny

Piłkarze szwedzkiej reprezentacji przez dwa dni przebywali na zgrupowaniu w Malmoe, gdzie na grilla w swoim ogrodzie zaprosił wszystkich Zlatan Ibrahimovic. Zaserwował upieczonego dzika, którego osobiście upolował.

Reprezentacja Szwecji przyleciała do Malmoe po przegranej z Węgrami w piątek w eliminacjach do Euro 2012 w Budapeszcie (2:1), aby przygotować się na następny mecz, z San Marino w środę.

- Malmoe to moje miasto rodzinne i podczas tego mini-zgrupowania oczywistym było dla mnie, że jako kapitan drużyny zaproszę wszystkich do mojego domu. Dzika upolowałem podczas wakacji w lecie i zamrożony czekał na odpowiednią okazję. Wszystkim smakował zwłaszcza, że wielu z moich kolegów przyznało, że po raz pierwszy jedli dziczyznę - powiedział Ibrahimovic na łamach dziennika Expressen.

Reklama

Selekcjoner reprezentacji Szwecji Erik Hamren podkreślił, że "była to wspaniała inicjatywa i bardziej integrująca drużynę po przegranym meczu niż kolejna sztywna kolacja w hotelowej restauracji".

Grill odbył się w sobotę, a w poniedziałek rano szwedzcy piłkarze udali się do Riccione w San Marino. Napastnik Milanu wyraził ubolewanie z powodu terminu meczu, ponieważ w pierwszy poniedziałek września co roku rozpoczyna się w Szwecji tradycyjne polowanie na łosie. W tym roku do odstrzału przeznaczono 100 tysięcy tych zwierząt.

- Polowanie w Szwecji to jedno z moich hobby, lecz niestety nie zawsze mam na nie czas - powiedział Ibrahimovic.

Zbigniew Kuczyński

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL