Reklama

Reklama

IAAF zaniepokojone aspiracjami Pistoriusa

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji Lekkoatletycznych (IAAF) jest "zaniepokojone" olimpijskimi aspiracjami niepełnosprawnego reprezentanta RPA Oscara Pistoriusa. Sportowiec zamierza się ubiegać o miejsce w reprezentacyjnej sztafecie 4 x 400 m.

Międzynarodowe Stowarzyszenie Federacji  Lekkoatletycznych (IAAF) jest "zaniepokojone" olimpijskimi  aspiracjami niepełnosprawnego reprezentanta RPA Oscara Pistoriusa.  Sportowiec zamierza się ubiegać o miejsce w reprezentacyjnej  sztafecie 4 x 400 m.

"To nas niepokoi - powiedział sekretarz generalny IAAF Pierre Weiss. - Jest oczywiste, że decyzja Międzynarodowego Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (dopuszczająca Pistoriusa do zawodów pełnosprawnych sportowców) - dotyczy wszystkich imprez lekkoatletycznych. Podczas biegu po wspólnym torze jest jednak duże ryzyko upadku jego samego lub innego zawodnika".

W biegu sztafetowym 4 x 400 metrów, po zakończeniu pierwszej zmiany, zawodnicy kierują się na wewnętrzny tor bieżni i biegną ramię w ramię. Piotorius biega na dwóch specjalnych protezach z włókien węglowych.

Reklama

Pistorius nie ma realnych szans na uzyskanie olimpijskiej kwalifikacji w konkurencji indywidualnej. Jego najlepszy czas w tym sezonie (46,62) jest znacznie słabszy od olimpijskiego minimum (45,55).

Po mityngu w Rzymie Pistorius wyraził nadzieje, że jego rezultat, na poziomie wyniku czwartego z członków sztafety, pozwoli mu ubiegać się o nominację do reprezentacyjnej sztafety RPA.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL