Reklama

Reklama

HP Sferis Racing Team: Ambitne plany nowej grupy kolarskiej

Pięciu kolarzy i dwie zawodniczki startować będą w sezonie 2012 w barwach nowej zawodowej grupy HP Sferis Racing Team. Dyrektor sportowy ekipy Piotr Kosmala stawia przed nimi ambitne zadania - będą startować zarówno w wyścigach MTB jak i na szosie.

Pięciu kolarzy i dwie zawodniczki startować będą w sezonie 2012 w barwach nowej zawodowej grupy HP Sferis Racing Team. Dyrektor sportowy ekipy Piotr Kosmala stawia przed nimi ambitne zadania - będą startować zarówno w wyścigach MTB jak i na szosie.

Najbardziej doświadczonym członkiem nowej grupy jest 33-letni Robert Banach, który z powodzeniem startuje zarówno w wyścigach MTB jak i w przełajach, zajmując między innymi czwarte miejsce w mistrzostwach Polski 2010. W karierze był także mistrzem Polski młodzieżowców i wicemistrzem w maratonie MTB. Dyrektor sportowy grupy podkreśla, że Robert jest jego prawą ręką podczas treningów. "Ja już nie mogę jechać z zawodnikami, ale na Roberta i jego doświadczenie mogę zawsze liczyć" - mówi.

Sportowym liderem zespołu będzie młodszy brat Roberta - Bartosz Banach, wielokrotny medalista mistrzostw Polski i triumfator Pucharu Polski w wyścigach MTB. W poprzednim sezonie zajął wysokie szóste miejsce w wieloetapowym Langkawi International MTB Race, w tym roku celuje w tytuł mistrza Polski.

Reklama

Kosmala liczy także na dobre występy Wojciecha Halejaka, szczególnie w planowanych startach na szosie. Były kolarz zawodowych grup szosowych plasował się w czołówce dużych wyścigach, jak choćby Szlakiem Grodów Piastowskich, ale był także medalistą MP w maratonie MTB.

Skład uzupełniają dwaj młodsi zawodnicy, 19-letni Michał Kowalczyk i 18-letni Konrad Gorzelak.

W grupie HP Sferis znalazły się również dwie kobiety. Dosłownie przed dwoma dniami do ekipy dołączyła Olga Wasiuk, tegoroczna mistrzyni Polski w kolarstwie przełajowym. Nieźle spisuje się również na szosie, w ubiegłym roku była piąta w mistrzostwach kraju w jeździe na czas. W tym roku będzie więcej startować w maratonach MTB i liczy, że zbliży ją to do wymarzonego celu - występu na olimpiadzie.

Obok tych znanych już sympatykom kolarstwa zawodników, w grupie znalazła się, jako pełnoprawny jej członek, popularna młoda aktorka Joanna Jabłczyńska. Jak mówi jazda na rowerze jest jej wielką życiową pasją i każdą wolną od zawodowych zajęć chwilę wykorzystuje na treningi.

"Podczas przedsezonowego zgrupowania w hiszpańskim Calpe musiałem Joasię hamować, bo wprost wyrywała się do jazdy. Pokonywała nawet 120 kilometrów dziennie i dzielnie starała się dotrzymać kroku chłopakom" - opowiada Kosmala. Z kolei sama Jabłczyńska podkreśla, że bardzo wiele nauczyła się zarówno od Piotra Kosmali, jak i od kolegów z zespołu, którzy traktowali ją poważnie i chętnie udzielali fachowych wskazówek. Zapowiada, że będzie regularnie startowała w maratonach, a pierwsza próba czeka ją 1 kwietnia, podczas zawodów cyklu Mazovia MTB, organizowanych przez byłego zawodowego kolarza Cezarego Zamanę.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL