Horror w Primera Division

Niesamowity mecz na stadionie Villareal! Miejscowa drużyna "Żółtej łodzi podwodnej" zremisowała z Atletico Madryt 4:4! Tego dreszczowca kibice, piłkarze i trenerzy obu drużyn z pewnością nigdy nie zapomną.

To był mecz o posadę trenera Atletico, Javiera Aguirre. Przed meczem hiszpańska prasa donosiła, że porażka oznaczać będzie dla niego pożegnanie z pracą, dlatego Meksykanin za wszelką cenę chciał wygrać wyjazdowe spotkanie.

Zaczęło się zgodnie z planem. Już w pierwszej minucie do siatki gospodarzy trafił Simao. Na 2:0 podwyższył 21 minut później Diego Forlan. Wydawało się, że sytuacja jest pod kontrolą. Ale na siedem minut przed końcem czerwoną kartkę ujrzał Banega i Atletico stanęło przed trudnym zadaniem gry w "10" do końca meczu.

Po przerwie gracze Villareal rzucili się na Atletico, niczym drapieżnik na ranne zwierzę. Efekt? Cztery gole w 19 minut! Między 48, a 67 minutą gospodarze od 0:2 doprowadzili do wyniku 4:2. Najpierw Marcos Senna, a potem Llorente, Rodriguez i Rossi strzelali gole dla Villareal. Stadion szalał z radości. Nikt i nic nie mogło odebrać wygranej gospodarzom.

Ale czy rzeczywiście? Na siedem minut przed końcem kontaktową bramkę zdobył Simao i zrobiło się nerwowo. Okazało się, że piłkarze w żółtych koszulkach nie wytrzymali presji, bo dwie minuty później stracili czwartego gola. Raul Garcia doprowadził do wyrównania i utonął w objęciach kolegów.