Reklama

Reklama

Hokej: Są szanse, że Rosja przyjedzie do Krynicy

Jest szansa, że 10 września nasza hokejowa reprezentacja podejmować będzie w Krynicy-Zdroju reprezentację mistrzów świata - Rosję. Wciąż jednak nie wiadomo kto zastąpi na stanowisku selekcjonera Petera Ekrotha, z którym przed kilkoma dniami zerwano kontrakt.

Przyjazd "Sbornej" do Polski nie jest jeszcze dopięty na ostatni guzik, ale szansa na to jest tym większa, że 9 września w "Perle Wód" rozpocznie się XIX Forum Ekonomiczne, na które zjedzie ponad półtora tysiąca gości Europy, Azji Centralnej, USA i Bliskiego Wschodu.

Reklama

Rosja to nie jedyny zespół z elity hokeja, od którego mamy uczyć się w nowym sezonie. - Szukamy silnych sparingpartnerów także na listopad i grudzień. Są duże szanse, że zagramy z Białorusią, Norwegią, Danią. Jest też Ukraina - powiedział kierownik wyszkolenia Polskiego Związku Hokeja na Lodzie Wiktor Pysz.

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom kadra nie weźmie udziału w sierpniowym turnieju o puchar Prezydenta Sosnowca. W silnie obsadzonych zawodach zagra kadra do lat 23. - Bardzo chętnie wystąpilibyśmy w tym turnieju, ale jest to niemożliwe ze względu na terminy pierwszej i drugiej rundy Pucharu Polski, które są zaplanowane na 20 i 23 sierpnia - powiedział szef wyszkolenia PZHL.

Właśnie Wiktor Pysz jest głównym kandydatem na objecie posady selekcjonera kadry, po tym, jak zarząd związku na czele z prezesem Zdzisławem Ingielewiczem zdecydował się zwolnić Petera Ekrotha, argumentując decyzję brakiem pieniędzy. Skoro nie stać nas na trenera z zagranicy, to któż może być lepszym kandydatem, niż młodszy z braci Pyszów?

To właśnie on po raz ostatni wprowadził nasz zespół do światowej elity. W 2002 roku w Szwecji mieliśmy pecha - zajęliśmy drugie miejsce w strefie spadkowej, ale spadliśmy, bo IIHF nie pozwolił zdegradować najsłabszej Japonii. - Do tej pory nie dostałem takiej propozycji - stwierdził Wiktor Pysz. - Procedura jest złożona. Na pewno będzie konkurs.

Pierwszych konkretnych decyzji można spodziewać się podczas najbliższego zebrania zarządu PZHL, które odbędzie się 16 czerwca.

Dowiedz się więcej na temat: wiktor | Nie wiadomo | hokej

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje