Reklama

Reklama

Hokej na trawie: przegrana i zwycięstwo Polski ze Szkocją

Polscy hokeiści na trawie przegrali 1:2, a potem wygrali 4:3 ze Szkocją w meczach kontrolnych w Siemianowicach Śląskich.

Polscy hokeiści na trawie przegrali 1:2, a potem wygrali 4:3 ze Szkocją w meczach kontrolnych w Siemianowicach Śląskich.

"Biało-czerwoni: przygotowują się do mistrzostw Europy drugiej dywizji.

Szkoci również szykują formę na ME drugiej dywizji, które odbędą się w Pradze, a co ciekawe, obie reprezentacje spotkają się ze sobą już w pierwszym meczu, w niedzielę. Jak powiedział trener polskiej reprezentacji Karol Śnieżek, w takiej sytuacji oba zespoły w meczach kontrolnych nie chciały odkryć wszystkich kart.

- Te sparingi mieliśmy umówione już dawno temu. Niestety, los nas przydzielił do jednej grupy i dodatkowo jeszcze ustawił nasze spotkanie jako pierwsze. Rozmawialiśmy później ze Szkotami, czy nadal chcą rozegrać te mecze, ale oni się zgodzili - mówił Śnieżek.

Reklama

Jak dodał, poziom spotkań był przeciętny, a jego zespół lepiej zaprezentował w pierwszym meczu, który... przegrał.

- W pierwszym spotkaniu mieliśmy aż 10 krótkich rogów, a wykorzystaliśmy tylko jeden. Dzisiaj rywale sprawiali wrażenie, jakby nie wytrzymywali fizycznie trudów meczu, ale z drugiej strony może był to jakiś kamuflaż z ich strony. Nie mniej ważne były to dla nas pojedynki, bo ułatwią nam one wejść w tzw. rytm meczowy - przyznał.

Rywalami Polaków w fazie grupowej ME oprócz Szkotów będą Ukraińcy i Chorwaci.

Wyniki:

Polska - Szkocja 1:2 (0:1)

Bramka dla Polski: Paweł Bratkowski (49-krótki róg)

Polska - Szkocja 4:3 (1:0)

Bramki dla Polski: Mateusz Hulbój (9), Michał Kasprzyk (45-krótki róg), Karol Majchrzak (64), Krystian Makowski (70).

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL