Reklama

Reklama

Hokej Irokezów podbija świat!

W Polsce rośnie liczba entuzjastów gry zespołowej lacrosse. To sport, który już dawno zawojował Amerykę Północną.

Lacrosse jest grą widowiskową, z wielkimi tradycjami. Wymyślili ją po trochu Indianie, a po trochu francuscy osadnicy. Namiętnie grali w nią Irokezi, a teraz jest narodowym sportem Kanadyjczyków. Na początku XX wieku stanowiła nawet dyscyplinę olimpijską. Obecnie to najszybciej rozwijający się sport w USA. Co ciekawe, lacrosse był pierwowzorem hokeja.

Gra polega na umieszczeniu piłki w bramce za pomocą kija, na końcu którego umieszczona jest specjalna siatka. Łapie się nią piłkę, jednocześnie bacząc na to, by nie zatrzymali nas obrońcy. W meczach lacrosse'a pada zwykle dużo, nawet i dwadzieścia goli. Rozgrywa się je na trawiastych boiskach, choć w Kanadzie bardzo popularna jest odmiana halowa tego sportu.

Reklama

W Polsce lacrosse dopiero się rozwija. Mamy jednak kilka prężnie działających drużyn, zwłaszcza w Szczecinie, Poznaniu, Wrocławiu i Katowicach. Od niedawna również Warszawie oraz Krakowie.

W marcu 2008 roku powstał Klub Sportowy Kosynierzy Wrocław. Entuzjaści tego sportu we Wrocławiu rozpoczęli też jego promocję. Mają temu służyć warsztaty, które dziś rozpoczynają się we Wrocławiu i Poznaniu, a potrwają przez pięć dni. Specjalnie na tę okazję przyjeżdża trener lacrosse ze Stanów Zjednoczonych. Ponadto w dniu 17 kwietnia odbędzie się mecz Kosynierzy Wrocław kontra Poznań Hussars.

Szczegółowy plan warsztatów dostępny jest na stronie klubu www.kosynierzy.pl

Mecz lacrosse Kosynierzy Wrocław vs Poznań Hussars:

17 kwietnia 2008 (czwartek), godz 17:00

Stadion Piłkarski Sztabowa

ul. Sztabowa 101, Wrocław

Dowiedz się więcej na temat: sport | Wrocław | hokej | świat

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy