Reklama

Reklama

Hiszpan w bramce Anglii?

Sensacyjna wiadomość nadeszła z Wysp Brytyjskich! Bramkarz Arsenalu Londyn, Manuel Almunia oznajmił, że z chęcią zagra w reprezentacji Anglii. Wszystko byłoby w porządku, gdyby nie fakt, że piłkarz jest... Hiszpanem.

Almunia jest zawodnikiem Arsenalu od 2004 roku. W Anglii wiedzie mu się znacznie lepiej niż w Hiszpanii, gdzie nie zrobił wielkiej kariery, przez większość czasu pozostając rezerwowym.

Co prawda bramka "Kanonierów" była przez długi czas zajęta przez Jensa Lehmanna, ale po jego odejściu to własnie Almunia stał się bramkarzem, na którego stawia Arsene Wenger.

Wiele wskazuje na to, że sam zawodnik chciałby, aby stawiał na niego również Fabio Capello. W przyszłym roku Hiszpan może otrzymać brytyjskie obywatelstwo, co umożliwi mu grę w barwach zespołu "Trzech Lwów".

Reklama

"Jest taka możliwość i będę starał się wykorzystać tę szansę tak długo, jak tylko nadarzać się będzie okazja gry dla Anglii" - powiedział Almunia w rozmowie z "The Sun". Jednocześnie zaprzeczył, jakoby chciał grać dla ojczystego kraju.

"Gry dla Hiszpanii nie rozważam. Oni mają wielu bramkarzy i to nie jest ich problem. Jeśli tylko dostanę brytyjski paszport, będę gotów aby zagrać dla Anglii. W tej chwili czuję się bardzo angielsko" - podkreśla golkiper Arsenalu i dodaje: "Jestem szczęśliwy, że mogę żyć w tym kraju. Ludzie zawsze są mili, a ja mam wielu przyjaciół".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje