Historyczny triumf Husarii Szczecin

W jedenastej kolejce Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego pierwszy, historyczny triumf odniósł zespół Husaria Szczecin pokonując w Krakowie miejscowych Tigers 41:6.

W drugim meczu tej kolejki, w szlagierowym spotkaniu The Crew Worcław podjęli Warsaw Eagles. Mecz stał na wysokim poziomie i obfitował w efektowne zagrania z obu stron. Zwyciężyli Warszawianie w stosunku 27:8.

Dla Husarii Szczecin i Kraków Tigers miał duże znaczenie - obie drużyny nie wygrały jeszcze meczu w tegorocznej edycji rozgrywek. Mecz miał zdecydować, który zespół pozostanie jedynym bez zwycięstwa w PLFA 2007. Od początku mocne tempo narzucili Husarze zdobywając w piątej minucie pierwsze przyłożenie po 3-jardowym biegu swojego rozgrywającego - Jakuba Strońskiego. W szeregach Tygrysów widać było brak pierwszego quarterbacka - kontuzjowanego Bartosza Wardęgi. Po kolejnych dwóch przyłożeniach Husarze schodzili na przerwę z wyraźnym prowadzeniem: 20:0. Kolejna kwarta to znów skuteczne akcje ofensywy drużyny ze Szczecina i kolejne dwa przyłożenia. Jedyny punkty w tym meczu dla Tygrysów zdobył po running back Mieszko Łabuz. Mecz zakończył się triumfem przyjezdnych, którzy mogli świętować historyczne zwycięstwo.

We wrocławskim meczu, po pierwszej bezpunktowej kwarcie Eagles obudzili się i trzykrotnie zdobyli przyłożenia w drugiej odsłonie. W trzeciej kwarcie podwyższyli wynik na 27:0, a honorowe przyłożenie dla The Crew zdobył Bartosz Zalejski po przechwyceniu zgubionej piłki przez ofensywę Orłów w jej polu punktowym. Było to piąte zwycięstwo Orłów w tegorocznych rozgrywkach a pierwsza porażka Wrocławian. Był to ostatni mecz The Crew i Eagles przed wakacyjną przerwą w rozgrywkach. Eagles już zapewnili sobie miejsce w powakacyjnych playoffs. The Crew potrzebuje jeszcze jednego zwycięstwa by w spokoju przygotowywać się półfinału PLFA.

Kraków Tigers ? Husaria Szczecin 6:41

Punkty dla Kraków Tigers:

Mieszko Łabuz - 6 (przyłożenie po 5-jardowej akcji biegowej)

Punkty dla Husarii Szczecin:

Roland Dowgiel - 12 (dwa przyłożenia po 24-jardowej i 3-jardowej akcji biegowej)

Jakub Stroński - 6 (przyłożenie po 4-jardowej akcji biegowej)

Tomasz Dybikowski - 6 (przyłożenie po 2-jardowej akcji biegowej)

Leszek Ankutowicz - 6 (przyłożenie po 13-jardowym podaniu od Rafała Strońskiego)

Tomasz Komosa - 6 (przyłożenie po 27-jardowej akcji biegowej)

Bartosz Kalejta - 2 (dwa podwyższenia za jeden punkt po przyłożeniach)

Mecz obejrzało około 600 widzów.

The Crew Wrocław - Warsaw Eagles 8:27

Punkty dla The Crew Wrocław:

Bartosz Zalejski - 6 (przyłożenie po odzyskaniu piłki w polu punktowym przeciwników)

Krzysztof Wydrowski - 2 (podwyższenie za dwa punkty po akcji biegowej)

Punkty dla Warsaw Eagles:

Piotr Osuchowski - 18 (trzy przyłożenia po 9-jardowej, 2-jardowej i 1-jardowej akcji biegowej)

Jakub Zduń - 6 (po podaniu Adama Nawrockiego)

Piotr Gorzkowski - 3 (trzy podwyższenia za jeden punkt po przyłożeniach)