Reklama

Reklama

Hiddink w RPA poprowadzi "Słonie"!

Holenderski dziennik "De Telegraaf" napisał w poniedziałkowym wydaniu, że jest prawie pewne, iż trener Guus Hiddink, do końca czerwca szkoleniowiec Rosji, w mistrzostwach świata w RPA (11 czerwca - 11 lipca) poprowadzi reprezentację Wybrzeża Kości Słoniowej.

Zdaniem gazety, Holender otrzymał na to zgodę Rosji i Turcji. Jego kontrakt z Rosją kończy się w czerwcu, a od lipca ma objąć zespół Turcji i poprowadzić go do finałów piłkarskich mistrzostw Europy w 2012 roku.

Reklama

Tydzień temu z funkcji trenera "Słoni" został zwolniony Vahid Halilhodzić, który wraz z zespołem wywalczył awans do turnieju w RPA. Powodów rozstania się z Bośniakiem nie podano. Prezes Iworyjskiego Związku Piłkarskiego Jacques Anouma poinformował tylko, że jego następcą będzie jeden z najbardziej znanych trenerów na świecie.

W przeszłości Hiddink pracował w Turcji; w latach 1990-91 był trenerem Fenerbahce Stambuł, prowadził też m.in. PSV Eindhoven i Real Madryt, a także reprezentacje: Korei Południowej (czwarte miejsce w finałach MŚ 2002), Holandii oraz Australii. W 2008 roku dotarł z Rosją do półfinału mistrzostw Europy, ale nie zdołał awansować do MŚ w RPA.

Dowiedz się więcej na temat: Guus Hiddink | słonie | Hiddink | RPA

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama