Reklama

Reklama

Herra: Wszyscy jesteśmy gospodarzami Euro 2012

Wszyscy jesteśmy gospodarzami Euro 2012 i od nas wszystkich zależy jaki będzie obraz mistrzostw i kraju gospodarza w oczach zagranicznych gości - przekonywał studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.

 Wszyscy jesteśmy gospodarzami Euro 2012 i od nas wszystkich zależy jaki będzie obraz mistrzostw i kraju gospodarza w oczach zagranicznych gości - przekonywał studentów Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego prezes spółki PL.2012 Marcin Herra.

Podczas spotkania z uczestnikami Dni Inwestycji, organizowanych po raz piąty i poświęconych w całości przygotowaniom do piłkarskich mistrzostw Europy, Herra mówił nie tylko o realizowanych już inwestycjach infrastrukturalnych, ale i o prowadzonych w wielu dziedzinach projektach społecznych, dotyczących między innymi wolontariatu czy podnoszeniu kultury kibicowania.

Prezes spółki PL.2012 zaznaczył, że modernizacja infrastruktury, prowadzona z myślą o Euro, służyć będzie przez lata Polakom.

"Modernizujemy Dworzec Centralny w Warszawie w gruncie rzeczy dla siebie, bo on nie zrobi wielkiego wrażenia na Szwajcarach" - zobrazował swą tezę konkretnym przykładem.

Reklama

"Autostrady łączące zachodnią granicę z Poznaniem, Warszawą, Wrocławiem czy Gdańskiem ułatwią dotarcie do naszych miast gościom z Europy Zachodniej, ale dla nich podróż w takich warunkach nie będzie niczym niezwykłym" - dodał.

Znacznie ważniejsze - zdaniem Herry - jest to z jakim przyjęciem spotkają się w Polsce, poczynając od granicy, stacji benzynowej czy hotelu po stadiony i strefy kibiców.

"We wrześniu wszystkie polskie stadiony na Euro 2012 będą gotowe - zapewnił. - Będziemy mieli dziesięć miesięcy na praktyczne testy ich funkcjonowania."

Przypomniał przy okazji, że podczas ostatnich wielkich imprez - ME w Portugalii i mistrzostw świata w RPA ostatnie obiekty oddawane były do użytku na kilka miesięcy przed rozpoczęciem turnieju.

Spore zainteresowanie studentów wzbudził opracowany przez spółkę PL.2012 nowatorski projekt pod nazwą Polish Pass. Przewiduje on wprowadzenie jednolitego "biletu" obejmującego rezerwację hotelową, komunikację miejską, międzymiastową, a nawet lotniczą dla zagranicznych gości turnieju.

Prezes Herra nie ukrywał, że rozmowy na temat wprowadzenia Polish Pass nie były łatwe, bowiem wymagały porozumienia szeregu firm miejskich i ogólnokrajowych. Pomysł ma ułatwić poruszanie się po Polsce i w odróżnieniu od rozwiązań już stosowanych będzie adresowany nie tylko do posiadaczy biletów na spotkania, ale także do kibiców, którym nie udało się kupić wejściówek.

Podczas mistrzostw Europy w Austrii i Szwajcarii bilet na mecz uprawniał do przejazdów komunikacją miejską przez sześć godzin przed i sześć godzin po meczu. Polskie rozwiązanie pozwoli natomiast zarezerwować i opłacić przez internet hotel, przejazdy komunikacją miejską, podróże pomiędzy wybranymi miastami, przeloty krajowe i lot do Kijowa na mecz finałowy. Polish Pass ma także obejmować ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków. Usługa będzie wprowadzona po grudniowym losowaniu grup, po którym stanie się już jasne jakie drużyny trafią do konkretnych miast Polski i Ukrainy.

Poza spotkaniem z prezesem PL.2012 studenci UW mieli okazję dyskutować na specjalistycznych panelach o różnych aspektach przygotowań do mistrzostw, między innymi o zarządzaniu stadionami, bezpieczeństwie, organizacji wolontariatu miejskiego czy programach społecznych skierowanych do mieszkańców miast-gospodarzy, a także kibiców.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL