Reklama

Reklama

Herr: Jestem zainteresowany startami w polskiej kadrze

- Mogę potwierdzić, że jestem w kontakcie z Polskim Związkiem Narciarskim i jestem zainteresowany startami w reprezentacji Polski - powiedział w rozmowie z "Super Expressem" niemiecki skoczek Alexander Herr.

- Na razie nie chcę tego szerzej komentować. Myślę, że więcej informacji na ten temat może udzielić sam PZN - dodał Herr, który przyznał, że wcześniej starał się o szwedzki paszport.

- Nie udało się tego załatwić przed tym sezonem. Nie jestem w tym momencie związany z żadną reprezentacją. Właściwie można uznać, że w ogóle nie jestem skoczkiem narciarskim - stwierdził.

Herr popadł w konflikt z trenerem niemieckiej kadry Peterem Rohweinem, który wstawił Martina Schmitta do reprezentacji olimpijskiej Niemiec na igrzyskach w Turynie.

Reklama

- To dłuższa historia. Mój konflikt z Niemieckim Związkiem Narciarskim rozpoczął się jeszcze przed igrzyskami olimpijskimi. Parokrotnie staraliśmy się dojść do porozumienia, ale rozmowy nie przyniosły żadnych rezultatów i postanowiłem odejść - podkreślił Herr, który ma polskie korzenie.

- Moja mama i dziadek urodzili się niedaleko Gdańska. Dziadek wyemigrował z Polski w 1957 roku, moja mama miała wtedy 3 lata - mówił Herr.

- Z Adamem Małyszem znamy się całkiem dobrze, jesteśmy w ciągłym kontakcie. Ponieważ nie mówię po polsku, rozmawiamy po angielsku i po niemiecku. Trenera Lepistoe natomiast znam już od dziesięciu lat - zakończył Herr.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje