Reklama

Reklama

Hannawald stworzył team młodych skoczków

Mistrz olimpijski w skokach narciarskich w drużynie z Salt Lake City Sven Hannawald założył dziecięcy team w swoim dawnym klubie SC Hinterzarten. Pod opieką 36-letniego Niemca znajduje się ośmiu chłopców w wieku 6-11 lat.

- Chciałbym pokazać dzieciakom, co daje sport. Przekazać zebrane doświadczenie i pokazać, jak duży wpływ może odgrywać rywalizacja w codziennym życiu człowieka - powiedział Hannawald, zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni 2001/2002, który swoją grupę nazwał "śnieżynki", a na pierwszych zajęciach wyposażył dzieci w gogle i kaski.

Hannawald podkreślił, że dzięki takim akcjom chce pośrednio objąć także odpowiedzialność za przyszłe pokolenia skoczków narciarskich w Niemczech. - Praca z najmłodszymi daje najwięcej możliwości. Chciałbym wszczepić im miłość do tej dyscypliny i zadbać o ich sportowy rozwój - powiedział dwukrotny mistrz świata w lotach (2000, 2002).

Reklama

Hannawald był jednym z głównych rywali Adama Małysza 10 lat temu. Tak dawał się we znaki polskim kibicom, że ci rzucali nawet w niego śnieżkami, a zaprzestali tego dopiero po apelu skoczka z Wisły. Jako jedyny wygrał wszystkie imprezy Turnieju Czterech Skoczni.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy