Reklama

Reklama

Hamit Altintop zadziwił świat golem z Kazachstanem

Po tym jak w niedzielę zaprezentowaliśmy wam cudowną bramkę Cleo z Partizana Belgrad, otrzymaliśmy sporo sygnałów, że w zachwytach nad brazylijskim snajperem zapomnieliśmy o jeszcze piękniejszym golu - golu Hamita Altintopa z meczu z Kazachstanem. Dziś spełniamy wasze życzenie i prezentujemy cudowne trafienie tureckiego pomocnika.

Gol padł w meczu eliminacji do Euro 2012 Kazachstan - Turcja. Była 25 minuta, gdy prowadzący 1-0 goście wykonywali rzut rożny. Piłka kopnięta z narożnika boiska poszybowała nad polem karnym i nie dotarła do żadnego ze znajdujących się tam tureckich napastników. Dopadł do niej dopiero Hamit Altintop, który mimo nie najłatwiejszej pozycji złożyć się do strzału z woleja.

Jego z pozoru szalony pomysł zakończył się pełnym sukcesem. Piłka uderzona z niesamowitą siłą niczym torpeda poszybowała w stronę bramki, ominęła rękawice golkipera Kazachstanu i zatrzymała się w siatce.

Reklama

"Super gol!" - zakrzyknęli komentatorzy tureckiej telewizji, którzy chyba nie spodziewali się tak spektakularnego trafienia 28-letniego pomocnika Bayernu Monachium. Trafienia, które dziś porównuje się do bramek takich graczy jak Zinedine Zidane, Paul Scholes, czy Gaizka Mendieta.

Pewne jest, że o tym golu kibice długo nie zapomną, można z dużą dozą prawdopodobieństwa stwierdzić też, że będzie on kandydował do miana gola sezonu. Życzymy miłego oglądania i przypominamy - nadsyłajcie swoje propozycje do naszego rankingu bramek miesiąca "Top 12" na sport@firma.interia.pl!

Zobacz atomowe uderzenie Hamita Altintopa:

Jeśli nie podobał Ci się gol Altintopa - zobacz pięknego gola Cleo

Dowiedz się więcej na temat: świat | Hamit Altintop

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje