Hagen liderem Eneco Tour

Norweg Edvald Boasson Hagen został liderem wyścigu kolarskiego dookoła krajów Beneluksu (Eneco Tour).

Piąty etap, z Roermond do Sittard, o długości 204 km, wygrał Duńczyk Lars Bak (Saxo Bank), a drugie miejsce zajął Hagen. Trzeci w niedzielnej próbie był Włoch Francesco Gavazzi (Lampre).

Podczas niedawnego Tour de Pologne norweski sprinter wygrał dwa etapy, w tym królewski - z Krościenka do Zakopanego, a ostatecznie uplasował się na trzeciej pozycji.

Dotychczasowy lider Eneco Tour - Amerykanin Tyler Farrar z grupy Garmin spadł w klasyfikacji generalnej na drugie miejsce. Podobnie jak Bak traci do Hagena 15 sekund.

Najlepszy z Polaków Michał Gołaś (Vacansoleil) sklasyfikowany jest na 47. lokacie. Marcin Sapa (Lampre) jest 59., a wycofał się Maciej Bodnar (Liquigas).