Reklama

Reklama

Gwiazdy MuayThai w Zgorzelcu

Ponad 300 zawodników z 29 państw weźmie udział w rozpoczynających się dzisiaj w Zgorzelcu mistrzostwach Europy w muaythai. Uroczyste otwarcie o godz. 17. Wstęp wolny.

Zawodnicy z całej Europy przyjechali do Zgorzelca już wczoraj rano. Rozlokowano ich w Zgorzelcu i Goerliz. Nie obyło się to bez zdziwienia mieszkańców, którzy pokazywali sportowców palcami.

- O zobacz następni - mówiła jedna koleżanka drugiej. Ta była jednak lepiej zorientowana: - To na te mistrzostwa, które odbędą się w naszej hali - odpowiedziała. Takich rozmów było wiele, bo sportowców można było spotkać na każdej ulicy.

Oprócz zawodników i sztabu szkoleniowego do przygranicznych miejscowości przyjechali też inni wojownicy. Jednym z nich jest znany z MMA Jan Błachowiak. - Chcę zobaczyć jak walczą o mistrzostwo Europy. To w końcu pierwsza taka impreza w Polsce. Ciekawa będzie też sobotnia gala i pierwsza w Polsce walka Pawła Słowińskiego - wyjaśnił.

Reklama

Zanim jednak do niej dojdzie czeka nas jeszcze wiele wspaniałych pojedynków. Pierwsze z nich już jutro. - Po oficjalnym otwarciu mistrzostw w ringu odbędzie się pięć walk. Losowanie pokazało, że emocje będą od samego początku - wyjaśnił Rafał Szlachta, prezes Polskiego Zrzeszenia MuayThai.

Los już pierwszego dnia do boju pośle dwoję polskich faworytów - Joannę Jędrzejczyk, która w kategorii do 57 kg zmierzy się ze Słowaczką Janą Macekovą i ulubieńca miejscowej publiczności Sebastiana Bartkowiaka, który w wadze do 71 kg skrzyżuje rękawice z Niemcem Dirkiem Brosowski. - To będzie rewanż za przegraną Polaków na Euro - tłumaczył z uśmiechem Paweł Szydło, sekretarz PZMT.

Po walkach zaplanowano koncert zespołu Present Perfect. Wstęp na imprezę w hali przy ul. Maratońskiej w Zgorzelcu jest bezpłatny. - Warto przyjść, bo przygotowaliśmy wiele niespodzianek - zdradził jeden z najlepszych polskich fighterów Rafał Simonides, który ze względu na kontuzję barku tym razem realizuje się jako organizator.

- Walczę, ale o jakość imprezy - tłumaczył. Co w takim razie przygotowano? - Przedstawienie nad którym długo pracowałem. Będzie ono promowało nasze hasło "MuayThai przeciwko narkotykom". Powiem nieskromnie, że warto je zobaczyć - kończy.

Plan pierwszego dnia:

Godz. 17 - Oficjalne rozpoczęcie

Około godz. 18.45 - walki eliminacyjne

Juniorzy do 63,5 kg

Rafał Tomasik - Blanco Manuel Fernandez

Seniorzy do 63,5 kg

Jarosław Dobrosz - Sofiane Derdega

Seniorzy do 71 kg

Sebastian Bartkowiak - Dirk Brosowski

Seniorzy do 81 kg

Edgar Osoyan - Pavel Turuk

Seniorki do 57 kg

Joanna Jędrzejczyk - Jana Macekova

(kolejność walk zostanie ustalona dzisiaj)

Około godz. 20 koncert zespołu Present Perfect

Daniel E. Groszewski, dyrektor biura prasowego mistrzostw

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL