Reklama

Reklama

Gwiazdy kolarstwa górskiego w Kielcach

Blisko 400 kolarzy górskich, w tym cała krajowa czołówka, z medalistkami ostatnich mistrzostw Europy w Holandii, wystartuje w mistrzostwach Polski, jakie rozpoczynają się w piątek w Kielcach na trasach wokół góry Grabina.

Jak powiedział dyrektor imprezy Zbigniew Piątek, wszystko jest przygotowane na rywalizację kolarzy, trasy pod względem trudności są podobne do tych, na których Polki wywalczyły medale ME w Holandii. "Jeśli przed rokiem potężna ulewa oraz huraganowy wiatr nie przeszkodziły w przeprowadzeniu mistrzostw, to już nic nie jest nas w stanie zaskoczyć" - powiedział Piątek.

Mistrzostwa wywołały spore zainteresowanie, podobnie jak przed rokiem, na stokach Grabiny organizatorzy spodziewają się kilkutysięcznej rzeszy kibiców, których przyciągną tym razem Maja Włoszczowska i Aleksandra Dawidowicz - mistrzynie Europy. Kieleckie trasy są tak usytuowane, że kibice mogą oglądać rywalizacją na prawie całej trasie.

Reklama

Kolarstwo górskie ma też w tym mieście liczną grupę młodych sympatyków, z których spora część uczestniczy w zajęciach ośrodka szkoleniowego w tej dyscyplinie sportu, funkcjonującego w Kielcach od marca.

"Chcemy na Grabinie zrobić perełkę dla górskiego kolarstwa. Jeśli tylko PZKol zapewni, iż będzie z tej trasy korzystał, wybudujemy stałe obiekty i zaplecze do przeprowadzania wyścigów i treningów" - powiedział wiceprezydent Kielc Andrzej Sygut.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej obie medalistki mistrzostw Europy zaprezentowały koszulki i medale z mistrzostw Europy.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama