Reklama

Reklama

Grunwald Poznań rozpoczyna walkę w Lidze Mistrzów

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań w czwartek rano wyruszą do Barcelony na turniej pierwszej rundy Ligi Mistrzów.

Hokeiści na trawie Grunwaldu Poznań w czwartek rano wyruszą do Barcelony na turniej pierwszej rundy Ligi Mistrzów.

W stolicy Katalonii zmierzą się w grupie z włoskim HC Bra oraz niemieckim KTHC Rot-Weiss Koeln; awans do kolejnej fazy wywalczy tylko zwycięzca.

Europejska Federacja Hokeja (EHF) kilka miesięcy temu zmodyfikowała Ligę Mistrzów. Mistrzowie i wicemistrzowie najwyżej sklasyfikowanych krajów przystępują do rozgrywek od fazy play off - 1/8 finału. Wśród nich są także cztery najlepsze drużyny federacji, które nieco niżej znajdują się w rankingu - m.in. Polski. Mistrz kraju Pomorzanin Toruń przystąpi do rozgrywek dopiero na przełomie marca i kwietnia przyszłego roku.

Reklama

Z kolei wicemistrz Grunwald by dołączyć do grona 16 najlepszych drużyn, musi startować w turnieju eliminacyjnym z udziałem 12 zespołów. Uczestnicy zostali podzieleni na cztery trzyzespołowe grupy, a do rozstawionej "12" dołączą tylko zwycięzcy. Mecze eliminacyjne odbędą się w Barcelonie.

Dla Grunwaldu będzie to już trzeci z rzędu wyjazd do Katalonii. Wojskowi w czwartek rano z Warszawy wylecą do Barcelony, gdzie jeszcze wieczorem przeprowadzą trening. Już w piątek czeka ich pierwszy mecz. Jak powiedział PAP trener poznaniaków Jerzy Wybieralski, rywale jego podopieczych mocno różnią się poziomem.

- Włosi kilka lat temu występowali dwukrotnie w Lidze Mistrzów. Dopiero teraz zainaugurowali rozgrywki, wygrali pierwszy mecz i niewiele wiem na ich temat. Z kolei Rot-Weiss to trzeci zespół poprzedniego sezonu i dlatego musi grać w eliminacjach. Nie pierwszy raz występuje w Lidze Mistrzów. Zajmuje obecnie trzecie miejsce w lidze, wygrał niemal wszystkie spotkania. Mają też w składzie kilku reprezentantów Niemiec - przyznał.

Polskim klubom dawno nie udało się pokonać niemieckich, które należą do elity Starego Kontynentu.

- Gdyby tak spojrzeć na wszystkie słabe i mocne strony, to teoretycznie nie mamy szans. My w lidze wygrywamy dość łatwo, a oni wiele meczów grają "na styku". No i przede wszystkim zupełnie inny jest poziom hokeja w Niemczech, a inny w Polsce - zaznaczył szkoleniowiec.

W LM obowiązuje dość specyficzna punktacja. Za zwycięstwo drużyna otrzymuje pięć punktów, za remis - dwa, za porażkę różnicą jednej lub dwóch bramek - jeden, a za wyższą - zero.

Program spotkań grupy G:

piątek

Grunwald Poznań - HCA Bra (10.00)

sobota

Grunwald - KTHC Rot-Weiss Koeln (10.00)

niedziela

KTHC Rot-Weiss - HC Bra (9.30)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy