Reklama

Reklama

Grand Prix w Terenzano bez Jasona Crumpa?

Prawdopodobnie bez lidera żużlowych mistrzostw świata Australijczyka Jasona Crumpa odbędzie się w sobotę we włoskim Terenzano przedostatni w tym sezonie turniej Grand Prix.

Crump w niedawnym meczu ligi angielskiej zderzył się ze swoim rodakiem Troyem Batchelorem i trafił do szpitala. Był poparzony i miał uszkodzony łokieć. Przeszedł czterogodzinną operację, po której dochodzi do zdrowia, ale jeszcze nie wrócił na tor. "Bardzo ciężko pracowałem w tym roku i utrata teraz mistrzostwa świata byłaby rujnująca" - powiedział Crump.

Reklama

Po dziewięciu eliminacjach Australijczyk ma olbrzymią przewagę nad rywalami i nawet absencja w Terenzano nie pozbawi go prowadzenia przed ostatnim turniejem w Bydgoszczy. Zajmujący drugie miejsce Rosjanin Sajfutdinow traci do niego 26 pkt, a w jednych zawodach można zdobyć maksymalnie 24 pkt.

Za plecami Crumpa zapowiada się bardzo interesująca walka o pozostałe medale. Realne szanse na podium ma jeszcze trzech zawodników. Oprócz Sajfutdinowa jest to mający dziesięć punktów mniej od Rosjanina Tomasz Gollob i tracący cztery punkty do Polaka Amerykanin Greg Hancock. Wielkim atutem Golloba jest to, że finałowe zawody odbęda się w Bydgoszczy, gdzie nie zwykł przegrywać.

Czołowa ósemka tegorocznych mistrzostw zapewni sobie prawo startu w przyszłorocznych. Na razie ósmy jest broniący tytułu Duńczyk Nicki Pedersen, ale tylko trzy punkty mniej ma Rune Holta. Grzegorz Walasek i Sebastian Ułamek praktycznie nie mają już szans na utrzymanie się w cyklu GP. Za to pewny startu w MŚ'2010 jest Jarosław Hampel, który awansował z eliminacji.

Klasyfikacja generalna:

1. Jason Crump (Australia)    146 pkt
2. Emil Sajfutdinow (Rosja)    120 
3. Tomasz Gollob (Polska)     110 
4. Greg Hancock (USA)       106 
5. Andreas Jonsson (Szwecja)    92
6. Kenneth Bjerre (Dania)     85 
7. Fredrik Lindgren (Szwecja)   82 
8. Nicki Pedersen (Dania)     80
9. Rune Holta (Polska)       77 
10. Hans Andersen (Dania)     70
11. Leigh Adams (Australia)    63 
12. Sebastian Ułamek (Polska)   56
13. Grzegorz Walasek (Polska)   50
14. Chris Harris (Anglia)     48 
15. Scott Nicholls (W.Brytania)  35 

Pozostałe turnieje:

26 września - Terenzano (Włochy)

17 października - Bydgoszcz

Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje