Reklama

Reklama

Gradecka i Szmidt najlepsi w zawodach masters golfistów

Dominika Gradecka i Jan Szmidt zwyciężyli w PZG Masters - ostatnich w tym roku zawodach serii mistrzowskiej, które rozegrano w podwarszawskich Sobieniach. Dwójka golfistów klubu Toya Wrocław prowadzenie objęła już w pierwszej rundzie i nie oddała go do końca.

Mistrz kraju juniorów wygrał sumą 212 uderzeń (-1) po trzech dniach rozgrywek. Z wyniku nie był zadowolony.

- Mogło być lepiej, osiągnięty przeze mnie rezultat nie jest zadowalający. Ale wygrana to wygrana - powiedział 17-latek.

Dodał, że z kończącego się sezonu najmilej będzie jednak wspominał złoty medal zdobyty w lipcu w zawodach Toya Polish Junior - międzynarodowej serii WJGS. To dlatego, że "w końcu, po trzech latach startów w tym turnieju udało się wygrać".

Uczeń maturalnej klasy prywatnego liceum we Wrocławiu z uśmiechem zaznaczył, że najgorsze po wielu rozgrywkach tego roku było... udzielanie wywiadów.

Reklama

Gradecka triumfowała z 235 uderzeniami. W finale zagrała bardzo dobrą rundę, uzyskując 71 uderzeń, czyli normę tego pola.

- Turniej zapamiętam dobrze - grałyśmy w bardzo przyjemnej atmosferze, choć Sobienie nie należą do łatwych - oceniła uczennica drugiej klasy X Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu.

Na kolejnych stopniach podium wśród mężczyzn stanęli Jakub Dymecki (Tokary GC) oraz Amerykanin William Carey (First Warsaw G&CC), a u kobiet Karolina Schneider (Toya) i Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC Wejherowo).

PZG Masters zakończył serię Citi Handlowy Polish Championships. Od maja do października rozegranych zostało 11 turniejów cyklu.

Medaliści Citi Handlowy IX PZG Masters:

mężczyźni

1. Jan Szmidt jr (Toya Golf&CC Wrocław) 212

2. Jakub Dymecki (Tokary GC)            226

3. William Carey (First Warsaw G&CC)    229

kobiety

1. Dominika Gradecka (Toya)             235

2. Karolina Schneider (Toya)            247

3. Oksana Wojtkiewicz (Sierra GC)       248

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje