Reklama

Reklama

Grad medali Polaków na MŚ w karate tradycyjnym

Polscy zawodnicy wywalczyli dwadzieścia jeden medali (dwanaście złotych, pięć srebrnych i cztery brązowe) podczas mistrzostw świata ITKF w karate tradycyjnym w Genewie. Dużą popularnością cieszył się występ Anny Lewandowskiej (KK Pruszków). Żona Roberta, piłkarza reprezentacji i Bayernu Monachium, zdobyła brąz w ko-go kumite.

Polscy zawodnicy wywalczyli dwadzieścia jeden medali (dwanaście złotych, pięć srebrnych i cztery brązowe) podczas mistrzostw świata ITKF w karate tradycyjnym w Genewie. Dużą popularnością cieszył się występ Anny Lewandowskiej (KK Pruszków). Żona Roberta, piłkarza reprezentacji i Bayernu Monachium, zdobyła brąz w ko-go kumite.

Złoty medal w kata mężczyzn wywalczyli: Paweł Janusz, Michał Janusz i Rafał Wajda (wszyscy AKT Niepołomice). Paweł Janusz po mistrzowski tytuł sięgnął także indywidualnie.

- Pracowaliśmy na treningach według nowego programu, z myślą o powtórzeniu wyniku z mistrzostw rozegranych dwa lata temu w Łodzi. Sporo zawdzięczamy trenerowi Andrzejowi Zarzecznemu, którego metodom, podczas zgrupowań kadry, oddaliśmy się bez reszty. To dobry kierunek, przynoszący oczekiwane rezultaty - powiedział Paweł Janusz.

Mistrzem w kumite indywidualnym został Damian Stasiak (TS Sokół Aleksandrów Łódzki), do którego trafił również srebrny medal w klasyfikacji zespołowej. Zespół w składzie Łukasz Wójcik (KKT "KOBU" Wrocław), Damian Stasiak (TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki), Łukasz Radwański (Kluczborski KK) i Kasper Kawecki (TS "Sokół" Aleksandrów Łódzki) w finale uległ Brazylijczykom, zdobywając srebrny medal.

Reklama

Najlepszym zawodnikiem w fuku-go został Łukasz Wójcik (KKT KOBU Wrocław) po tym, jak pokonał Brazylijczyka Ronaldiera Nacimento Rodriguesa. - To była najbardziej mordercza walka w mojej karierze. Dopiero po dogrywce los się jednak do mnie uśmiechnął i wywalczyłem swój pierwszy tytuł mistrzowski w konkurencji indywidualnej. Jestem przeszczęśliwy - cieszył się karateka ze stolicy Dolnego Śląska.

Bardzo dobry występ odnotowała w fuku-go Justyna Marciniak (Lubelski Klub Karate Tradycyjnego) - po zaciętej rywalizacji z Aleksandrą Gorzką (Klub Karate Pruszków) obroniła mistrzowski tytuł. Została także brązową medalistką w kumite indywidualnym, a złotą w ko-go kumite.

- Najcenniejsze jest dla mnie to, że obroniłam tytuł zdobyty dwa lata temu w fuku-go. Zawody były dla mnie bardzo wymagające ze względu na nękającą mnie przez dwa tygodnie chorobę oraz wyjazd do Japonii. Przebrnęłam te zdrowotne problemy i czuję się spełniona - oceniła Marciniak.

Debiutująca w MŚ Gorzka została mistrzynią świata w kata indywidualnym i wicemistrzynią w fuku-go. Przyznała, że "na taki wynik nie liczyła nawet w najskrytszych marzeniach".

Jak podsumował trener seniorskiej reprezentacji kraju Krzysztof Neugebauer, w Genewie zaowocowała solidna praca, jaką karatecy wykonali podczas zgrupowań oraz całego procesu treningowego.

- Te sukcesy dowodzą, że mamy znakomicie opracowany system szkolenia, począwszy od najmłodszych zawodników, przez kadetów, juniorów, młodzieżowców aż do seniorów. Patrząc na rezultaty możemy być spokojni o przyszłość polskiego karate - podkreślił.

Przed seniorskim czempionatem rozegrano także mistrzostwa świata ITKF młodzieżowców, juniorów i kadetów w karate tradycyjnym. W tych kategoriach "Biało-czerwoni" wywalczyli 17 złotych, 12 srebrnych i dziewięć brązowych medali.

Medale Polaków:

Mężczyźni

złote

kata drużynowe -  Paweł Janusz, Michał Janusz i Rafał Wajda (AKT Niepołomice)

kata indywidualne - Paweł Janusz

kumite indywidualne -  Dmian Stasiak (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

ko-go kumite - Jakub Malicki (KK Pruszków)

fuku-go - Łukasz Wójcik (KKT KOBU Wrocław)

srebrne

kumite drużynowe - Stasiak, Wójcik, Łukasz Radwański (Kluczborski KK), Kasper Kawecki (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

kumite indywidualne - Łukasz Radwański (Kluczborski KK)

kata indywidualne - Jakub Głąb (AKT w Rzeszowie)

brązowe

kata indywidualne - Witold Kwieciński (Łódzka AKT)

fuku-go - Rafał Wajda (AKT Niepołomice)

Kobiety

złote

kata drużynowe - Joanna Musiał, Katrin Kargbo, Anna Mleko (AKT Niepołomice)

kumite indywidualne -  Maria Depta (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

kata indywidualne - Aleksandra Gorzka (KK Pruszków)

ko-go kumite - Justyna Marciniak (Lubelski KKT)

fuku-go - Marciniak

srebrne

kata indywidualne - Depta

fuku-go - Gorzka

brązowe

kumite indywidualne  - Marciniak

ko-go kumite - Anna Lewandowska (KK Pruszków)

en-bu kobieta/ mężczyzna

złoty -  Depta, Adrian Zwierzchowski (TS Sokół Aleksandrów Łódzki)

en-bu mężczyzna/mężczyzna

złoty - Bartosz Skwarski, Jan Kłębek (KKT KOBU Wrocław)

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy